Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jak KRRiT dostała certyfikat?

KRRiT uzyskała międzynarodowy certyfikat zarządzania jakością ISO. Zespół Wspierania Radia Maryja zwrócił się do firmy DEKRA Certification o udostępnienie raportu, na podstawie którego certyfikat przyznano. KRRiT opublikowała kopię certyfikatu z data 28 grudnia 2012 r. Z niego wynika, że dokument wręczono za „udzielanie koncesji na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych”, „wdrożenie systemu zarządzania jakością” i „skuteczną jego realizację (zgodnie z określoną normą – red.)” - podaje portal onet.pl.

Zespół Wspierania Radia Maryja, pod przewodnictwem prof. Janusza Kaweckiego, postanowił zwrócić się do firmy DEKRA, która wydała certyfikat. Prof. Kawecki napisał list do prezesa firmy z siedzibą we Wrocławiu - dr. Romana Zadrożnego.

Prof. Kawecki wymienił listę zastrzeżeń do decyzji o przyznawaniu miejsc na MUX-1. Dodał, że wątpliwości obrońców TV Trwam wywołało to, „w jakim stopniu instytucja nadająca certyfikat analizowała procedurę zastosowaną podczas przyznania koncesji na emisję programów telewizyjnych z pierwszego multipleksu”.

„Powszechnie wiadomo, że decyzje podjęte w tej sprawie przez KRRiT wzbudziły szeroki sprzeciw społeczny” - wskazuje szef zespołu wspierania RM. Jako dowód tego wymienia prawie 2,5 miliona osób wysyłających protesty, prawie 150 marszów, włącznie z największym marszem w Warszawie, w którym uczestniczyło kilkaset tysięcy osób czy też oficjalne wystąpienie Episkopatu Polski.

Jak pisze prof. Kawecki - wraz z publikacją certyfikatu ISO dla KRRiT nie opublikowano raportu, na którego podstawie go nadano. „W tej sytuacji uprzejmie prosimy o udostępnienie nam tekstu raportu” - napisał Kawecki do prezesa DEKRA.

Firma przyznająca certyfikaty nie ustosunkowała się do pisma.

za : niezalezna.pl/37722-jak-krrit-dostala-certyfikat

Copyright © 2017. All Rights Reserved.