Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Joanna Lichocka - Przaśny styl PRL-u

Wczoraj trafiłam na audycję w radiowej Jedynce. Jan Ordyński, zaprzyjaźniony z ważnymi politykami SLD, a dawniej PZPR,  i dziś otwarcie popierający rządy PO, zaprasza komentatorów. Marka Ostrowskiego z postpeerelowskiej „Polityki", Bogusława Chrabotę z „Rzeczpospolitej" oraz Tomasza Jastruna zmagającego się od lat z niekontrolowanymi erupcjami nienawiści à la Stefan Niesiołowski.

Włączam TVN24 – a tam równie pluralistyczny zestaw komentatorów: Jacek Żakowski z „Polityki", Jacek Czarnecki z Radia Zet, Andrzej Stankiewicz z „Wprost" i Janina Jankowska, która ostatnio zapunktowała w tym towarzystwie, gdy ostro skrytykowała tekst Doroty Kani pokazujący korzenie wylansowanych przez postkomunistyczny establishment dziennikarzy.

Przypomnę – Kani udało się pokazać, że funkcjonariusze medialni nadający ton mainstreamowi są dziećmi funkcjonariuszy UB i SB. I że na tym m.in. właśnie polega system III RP.

Nie ma przypadku w tzw. pierwszym obiegu, tam rządzi i nadaje ton postkomuna. To także dlatego panuje w nim taka nudna przewidywalność. I przaśny styl PRL-u, jakby wprost wyjęty z komedii Barei.


Joanna Lichocka


za:niezalezna.pl (pn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.