Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Geje wśród skautów? Furtka została otwarta!

We wczorajszym głosowaniu Boy Scouts of America dopuściła gejów do uczestnictwa w skautingu. Nie pomogła petycja, o której informowaliśmy wczoraj. Nowe rozwiązanie jest połowiczne - tzn.: dopuszcza w szeregi skautów mężczyzn otwarcie homoseksualnych, ale nie pozwala im na piastowanie pozycji druhów.

Podczas corocznego spotkania w Grapevine, w stanie Teksas, 1400 delegatów skautów głosowało nad zniesieniem zakazu uczestnictwa w organizacji dla osób otwarcie gejowskich.

Ponad 60% głosowało za dopuszczeniem ich w szeregi organizacji.

22 maja w wypowiedzi dla USA Today, przewodniczący BSA, Wayne Perry powiedział, że rozwiązanie znoszące zakaz, wręcz "podkreśla, że skauting jest programem dla młodzieży i jakiekolwiek seksualne zachowanie, heteroseksualne czy homoseksualne, jest przeciwne wartościom skautingu".

Wyjaśniał, że rozwiązanie nie pozwoli "używania organizacji do promocji czy faworyzowania jakiegokolwiek społecznego czy politycznego poglądy lub planu."

Oświadczenie o zmianie pojawia się wiele miesięcy po utracie funduszy od strategicznych sponsorów, takich jak UPS, Merck czy Intel, właśnie z powodu zakazu wstępu do organizacji dla homoseksualistów. W 2000 roku Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych podtrzymał tę politykę w imię konstytucyjnej wolności słowa.

W lutym 2013 organizacja zdecydowała by przełożyć głosowanie nad problemem, zdając sobie sprawę, z jego złożoności i potrzeby dialogu oraz przyjrzenia się bliżej dotychczasowym przepisom.

Nowa rezolucja, która obowiązywać będzie od stycznia 2014 roku, nadal będzie uniemożliwiać dorosłym homoseksualistom piastowanie pozycji druhów (dorosłych liderów grup).

Przepis odnosi się jedynie do polityki krajowej i pozwala każdej jednostce lokalnej na ustanowienie własnych wytycznych, zezwalając "religijnym, cywilnym czy edukacyjnym organizacjom, które nadzorują skauting, na ustalenie jak zająć się problemem".

Wiele grup prorodzinnych apelowało do organizacji by pozostała przy swych dotychczasowych zasadach, argumentując, że chronią one skautów przed molestowaniem seksualnym i zazębiają się z fundamentami moralnymi organizacji.za:www.fronda.pl (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.