Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Po śmierć bez ograniczeń

Administracja prezydenta Baracka Obamy postanowiła dopuścić sprzedaż wczesnoporonnych pigułek bez recepty dla dziewczynek w wieku nawet 11 lat. Wcześniej amerykańskie Departamenty Zdrowia i Sprawiedliwości stały na stanowisku, że preparaty „dzień po” w przypadku nieletnich powinny być dostępne na receptę oraz za zgodą rodziców. Jednak po przegranym procesie w pierwszej instancji z producentem preparatu Plan B One-Step amerykańska administracja poinformowała sędziego Edwarda Kormana z Nowego Jorku, że zamierza przyjąć wyrok bez zastrzeżeń. To oznacza, że teraz izraelska firma Teva Pharmaceuticals będzie musiała tylko wypełnić prosty wniosek o rejestrację Plan B One-Step jako suplementu żywności. Będzie on dostępny w aptekach i sklepach drogeryjnych nie tylko bez recepty, ale także w wolnym dostępie na półkach. Oficjalnie produkt ma być przeznaczony dla kobiet w dowolnym wieku. Gdzie indziej mówi się o osiągnięciu dojrzałości płciowej, to jest umownie od 11. roku życia.

Preparat ma nie dopuścić do zagnieżdżenia się embrionu 72 godziny po stosunku w ścianie macicy, co jest jedną z form zabicia poczętego życia. „Media pomijają ten fakt, informując o działaniu pigułki ’dzień po’. Tymczasem kobiety powinny wiedzieć o aborcyjnym efekcie zażywanych substancji, aby rzeczywiście dokonać świadomego wyboru” – napisali w oświadczeniu lekarze z Centrum Badań Populacyjnych w Princeton dr James Trussell i dr Elizabeth Raymond.

Zwrot musiał się dokonać za osobistym przyzwoleniem prezydenta, choć jeszcze dwa lata temu Obama przekonywał, że preparat może wyrządzić wiele szkód. – Mówię to jako ojciec dwóch córek. Musimy być pewni, iż kierujemy się zdrowym rozsądkiem, gdy decydujemy o medycynie będącej w zasięgu ręki. Nie można zaakceptować sytuacji, gdy dziesięciolatka lub jedenastolatka może razem z gumą do żucia lub bateriami kupić medykament, który potencjalnie, gdy jest źle użyty, wywoła efekt odwrotny do zamierzonego – powiedział prezydent. Ze zmiany decyzji cieszą się feministki i organizacje działające na rzecz aborcji.


za:www.naszdziennik.pl (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.