Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ks. Lemański idzie na emeryturę. Poglądy ulubieńca salonowych mediów są sprzeczne ze stanowiskiem Kościoła

Arcybiskup warszawsko-praski Henryk Hoser usunął z urzędu i przeniósł na emeryturę 52-letniego księdza Wojciecha Lemańskiego, proboszcza z Jasienicy pod Tłuszczem

Ks. Wojciech Lemański, pełniący dotychczas funkcję proboszcza parafii w Jasienicy pod Tłuszczem, został przez arcybiskupa warszawsko-praskiego Henryka Hosera usunięty z urzędu i przeniesiony na emeryturę. Mimo zakazu wypowiadania się do mediów, ks. Lemański nadal zabierał czynnie głos w wielu sprawach, prezentując poglądy niezgodne z nauczaniem Kościoła, dotyczące choćby procedury in vitro.

/.../

Zdaniem arcybiskupa "publicznie głoszone poglądy nie spełniają wymogów prawa i przynoszą poważną szkodę i zamieszanie we wspólnocie Kościoła".

Ksiądz Lemański w ostatnich miesiącach wyraźnie prowokował księdza Biskupa i władze Kościóła, zachowywał się też w opinii wielu komentatorów niezwykle pysznie, stawiał poklask mediów wrogich chrześcijaństwu nad nauczanie Kościoła. Stał się ulubieńcem tych dziennikarzy, którzy nie kryją swojej niechęci, a czasem nienawiści, do katolicyzmu.

Całość:  http://wpolityce.pl (kn)

***
Ks. Lemański też dał się uwieść - wzorem tłumaczenia Zygmunta Baumana - kolejnej wizji postępu ?...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.