Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dominik Tarczyński - Porażka nienawiści

W dniu, w którym na Stadionie Narodowym odbywały się największe w Polsce rekolekcje Kościoła katolickiego ostatnich lat (z udziałem o. Johna Bashobory), zaproszono mnie do porannego programu „Pytanie na śniadanie” w TVP. Choć od lat współpracuję z mediami, nigdy nie doświadczyłem tak przerażającego poziomu nienawiści. Nigdy.

Zaproszono mnie do programu, zapewniając na wstępie, że pozostałymi gośćmi będą ksiądz oraz rodzina z chorym dzieckiem, która wybierała się tego dnia na rekolekcje z o. Bashoborą. Gdy pojawiłem się w studiu, księdza zamieniono na główną aborcjonistkę III RP Marię Czubaszek, a rodzinę na prof. Zbigniewa Mikołejkę, który pojawił się w studiu z okultystycznym pierścieniem Atlantów na palcu. Dwoje prowadzących nie trzymało się żadnych standardów. Zamiast być gospodarzami programu, stali się jedną ze stron sporu i wraz z Marią Czubaszek oraz prof. Mikołejką próbowali obrzydliwie szydzić z praktyk Kościoła katolickiego. Nie cofali się przed kłamstwem. Jednak kilka godzin później okazało się, że szyderstwa oraz kłamstwa nie zmienią rzeczywistości. 60 tys. ludzi uwielbiło Jezusa tego dnia, a owoce tego wydarzenia okazały się potężne. Za rok kolejne spotkanie na Stadionie Narodowym!

Dominik Tarczyński


za:niezalezna.pl (pkn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.