Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Do więzienia za modlitwę w obronie życia

Na karę sześciu miesięcy więzienia została skazana 71-letnia obrończyni życia za pokojowy protest przed jedną z placówek aborcyjnych w Toronto. Jest to maksymalna kara, jaką za ten czy mógł wydać kanadyjski sąd. Linda Gibbons będzie mogła wyjść z więzienia za miesiąc, gdyż zaliczono jej na poczet kary czas, jaki spędziła w areszcie po zatrzymaniu przez policję 11 czerwca br. – podaje Katolicka Agencja Informacyjna (KAI) i wyjaśnia, że Gibbons była już niejednokrotnie aresztowana za cichą modlitwę przed placówkami aborcyjnymi mieszczącymi się w największym kanadyjskim mieście – Toronto.

Kobieta przed dwoma laty wyszła z więzienia, gdzie odsiadywała karę 28 miesięcy pozbawienia wolności za podobną działalność.

KAI wyjaśnia, że sąd kanadyjski w 1994 roku wydał nakaz, by 170-metrowa strefa wokół placówek aborcyjnych w Toronto była niedostępna dla obrońców życia. Osiem z ostatnich 15 lat Gibbons spędziła w więzieniu za łamanie tego prawa.

Sprawę prowadziła sędzia Feroza Bhabha. Uznała ona, że 71-letnia dziś kobieta jest winna naruszenia strefy ochronnej. W uzasadnieniu wyroku zwróciła uwagę, że obrończyni życia nie okazała żadnej skruchy i wierzy w słuszność swego postępowania, choć, jak zaznaczała sędzia, aborcje są w Kanadzie legalne. Sędzia – według relacji KAI – w sposób agresywny, uciszając płynące z sali sądowej głosy poparcia dla obrończyni życia, pouczała skazaną, ale także innych zaangażowanych w obronę nienarodzonych, że muszą szanować prawo, gdyż inaczej ich postępowanie prowadzić będzie do „chaosu i anarchii”.

Sprawa Gibbons nie jest jedyną w ostatnim czasie, kiedy kanadyjska obrończyni życia zostaje skazana. Niedawno 39-letnia Mary Wagner została aresztowana w recepcji placówki aborcyjnej w Toronto, usłyszała podczas uzasadnienia wyroku skazującego ją na więzienie także pełne agresji słowa sędziego. „Zarówno Pani, jak i Pani Bóg mylicie się. Nie możecie swym postępowaniem dokładać dodatkowych cierpień innym ludziom” – niemal krzyczał sędzia S. Ford Clements do kobiety, podaje KAI.

Skazaną odwiedził niedawno w kanadyjskim więzieniu należący do grona ośmiu najbliższych współpracowników Ojca Świętego Franciszka, ks. kard. Oswald Gracias, przewodniczący indyjskiego Episkopatu.


za:www.naszdziennik.pl/swiat/53666,do-wiezienia-za-modlitwe-w-obronie-zycia.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.