Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Papież: "chrześcijanin nie interesujący się polityką, nie jest dobrym chrześcijaninem"

"dobry katolik miesza się do polityki, dając z siebie, co najlepsze /.../ Podczas porannej Mszy świętej, Papież wezwał do modlitwy za rządzących. Franciszek powiedział, że chrześcijanin nie interesujący się polityką, nie jest dobrym chrześcijaninem. Do ważny głos dla naszych polskich polityków.
Papież Franciszek powiedział: - Polityków powinny wyróżniać miłość do narodu i pokora. Rządzący, który nie kocha rządzonych, może ich najwyżej trzymać w ryzach, ale to nie jest rządzenie. Dlatego każdy polityk powinien sobie zadać pytanie, czy rzeczywiście kocha swój naród i i co robić, by lepiej mu służyć. Z kolei obywatelom nie wolno nie interesować się polityką, złorzeczyć na rządzących i życzyć im jak najgorze."

Franciszek powiedział również, że "dobry katolik miesza się do polityki, dając z siebie, co najlepsze, by rządzący mógł rządzić. Najlepsze, co możemy ofiarować rządzącym, to modlitwa".

Apel papieża powinni wziąć sobie do serca nasi, polscy, konserwatywni i mieniący się katolikami politycy.

za:www.fronda.pl/a/papiez-chrzescijanin-nie-interesujacy-sie-polityka-nie-jest-dobrym-chrzescijaninem,30710.html

***

Przecież to takie proste. Z definicji: "Polityka to roztropne działaniem dla dobra wspólnego." Dla dobra wspólnego a nie klik nazywanych "wadzą".
No tak, ale do tego trzeba mieć rozum, charakter i nieogarniętą żądzą....duszę.
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.