Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Hartman oskarża arcybiskupa Jędraszewskiego o rasizm. Kto go uczył czytania?

Jan Hartman ściga się z Magdaleną Środą o miano najbardziej wulgarnie antyklerykalnego polskiego bezbożnika. I swoim nowym wpisem na blogu tygodnika „Polityka” właśnie objął prowadzenie.

Hartman zajął się – z pewnym opóźnieniem – krótką wypowiedzią abp Marka Jędraszewskiego. „Mogę sobie łatwo wyobrazić, że za jakiś czas, mam nadzieję, że sam tego nie dożyję, że w roku 2050 nieliczni biali będą pokazywani innym rasom ludzkim tu, na terenie Europy, tak jak Indianie są pokazywani w Stanach Zjednoczonych w rezerwatach. Byli sobie kiedyś tacy ludzie, którzy tu zamieszkiwali, ale przestali istnieć na własne życzenie, ponieważ nie potrafili uznać tego, kim są od strony biologicznej” - mówił metropolita łódzki.

A z tej krótkiej, i nie ma co ukrywać prawdziwej, wypowiedzi Hartman wyciągnął wniosek, że arcybiskup jest rasistą i obrońcą Ku Klux Klanu.

/.../

trudno nie zadać pytania, o to, kto uczył Hartmana czytać ze zrozumieniem. Bo gdy się go czyta, to można odnieść wrażenie, że ten profesor sztuki tej nie posiadł. Nigdzie bowiem w słowach arcybiskupa nie ma rasizmu. Jest, co najwyżej przypomnienie, dokąd prowadzi nas współczesna cywilizacja.

Dodane przez: Tomasz P. Terlikowski | 2.12.2013, 9:15

więcej:http://www.fronda.pl/a/hartman-oskarza-arcybiskupa-jedraszewskiego-o-rasizm-kto-go-uczyl-czytania,32392.html


***

Funkcjonariuszy lewego świata, nie obowiązuje obowiązek rozumienia, jeno wierność jedynie słusznej linii. Każdej!


k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.