Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Gazeta.pl o Kościele Katolickim

Seans nienawiści w mediach postępowych.

"Andrzej nie pozwala, by katolicki głos był wypychany z domu. Zadaje 15 ciosów. Nie słyszy krzyków dzieci" na Wyborcza.pl, "Namaszczony w śpiączce: "Mało mnie szlag nie trafił". Pan Jerzy chce 90 tys. odszkodowania" na portalu gazeta.pl również należącym do Agory. Lewicowe media nie ustają w walce z Kościołem Katolickim.

"Gazeta Wyborcza" kiedyś opierająca się na "postępowej" wizji Kościoła Katolicki, dziś już nie ukrywa swoich zamiarów. By się o tym przekonać, wystarczy zajrzeć na portale GW i należącym do tego samego wydawnictwa, gazeta.pl. Z kolei na portalu Wyborcza.pl na głównej stronie można przeczytać o mordercy, który zabił swoją żonę. A jako ilustrację pokazano rodzinę, w której dorośli trzymają krzyże, a cały tekst nie pozostawia złudzeń: czytelnik ma mord skojarzyć z wiarą katolicką.

Beata musi się uświęcać, przez co nie może czytać harlekinów. Owija je w gazetę i mówi mężowi, że czyta wydawnictwa religijne. Piotrek jest wkładany do chlebowego pieca za pokazywanie języka sąsiadom. Małgośka z Jolą, jak są niegrzeczne, muszą rajtki ściągnąć, pośladki wypiąć - czytamy w internetowym wydaniu organu Adama Michnika.

Beata i Andrzej dorabiają w branży ślubnej. (...) Do tego usługi dodatkowe: bukiety z żywych kwiatów na ołtarze; poduszeczka do podawania obrączek lub inne ustalenia indywidualne". Przy okazji mogą zaproponować łazienkę - w płytkach do sufitu lub do połowy. Kiedy ludzie ani się nie pobierają, ani łazienek nie robią, Andrzej buduje przed kościołem pomnik z kamieni, z krzyżem brzozowym pośrodku i zdjęciami ofiar katastrofy smoleńskiej. Zakłada także Koło Sympatyków Radia Maryja - to fragment reportażu "GW".

Wszystko jasne, przyszły zabójca słuchał Radia Maryja i pamiętał o ofiarach katastrofy smoleńskiej. Rodzina Andrzeja słucha Radia Maryja, bo w domu musi być obecny głos katolicki i patriotyczny. O 15.00 koronka z radiem. O 21.00 Apel Jasnogórski. Za ścianą także śpiewają - rodzice Andrzeja i siostra Krystyna z całą rodziną - czytamy zanim "Wyborcza" opisze mord na żonie, która uciekła od męża.

To nie koniec. Na tej samej stronie dostajemy felieton Wojciecha Maziarskiego. Też o Kościele Katolickim, tym razem o sanktuarium na Jasnej Górze. "Chcę zrobić kilka imprez w malowniczej scenerii sanktuarium" - pisze w tytule Maziarski. W liście do o. Romana Majewskiego, przeora klasztoru oo. Paulinów, czytamy jak dziennikarz "Wyborczej" szuka rozrywki.

- Byłbym zainteresowany przeprowadzeniem kilku imprez w malowniczej i niepowtarzalnej scenerii sanktuarium jasnogórskiego, uprzejmie więc proszę, by dział marketingu przesłał mi aktualną ofertę wraz z zasadami wynajmowania obiektu - pisze Maziarski. W tle tej "zabawnej oferty" oczywiście jest Smoleńsk.

Zainspirował mnie do tego ostatni event zorganizowany na ww. obiekcie przez fanów piłki nożnej, noszący tytuł 6. Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców "Chwała Prawdziwym Zwycięzcom", który rozpoczął się mszą w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, a następnie obfitował w takie atrakcje, jak pogadanka prof. Wojciecha Polaka o zamordowaniu Lecha Kaczyńskiego przez Rosjan, poświęcenie szalików klubowych, odpalanie rac, prezentacja niepokornych transparentów patriotycznych oraz skandowanie chrześcijańskich haseł, jak np. "Śmierć wrogom ojczyzny" czy "Na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści" - pisze dziennikarz "Wyborczej"

Sprawdzamy dalej co pisze zaprzyjaźniony z "GW" portal, gazeta.pl

Na "jedynce" (głównej informacji) jest o męczenniku ze szpitala. Co takiego strasznego się stało? Dostał namaszczenie chorych i z tego tytułu ruszył na wojnę z Kościołem. Chce blisko 100 tys. złotych. "Namaszczony w śpiączce: "Mało mnie szlag nie trafił". Zaczyna się nowy proces" - krzyczy tytuł rozmowy na portalu.

- Chce 90 tys. zł za to, że wbrew swojej woli w pooperacyjnej śpiączce został przez katolickiego kapelana namaszczony sakramentem chorych - tak sprawę Jerzego R. opisuje portal Agory.


Dzień się kończy, a jutro przed "Wyborczą" kolejny ciężki dzień walki. Walki z religią. Nie judaistyczną, muzułmańską, czy protestancką. Cel jest jeden: Kościół Katolicki.

za:niezalezna.pl/50441-seans-nienawisci-w-mediach-powiazanych-z-czerska-wyborczapl-i-gazetapl-o-kosc

Copyright © 2017. All Rights Reserved.