Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nie ma już wątpliwości. Jeśli jesteś wierzący nie ma dla ciebie miejsca w POJego poglądy, postawa, to, co czynił jako doradca Jarosława Gowina, są całkowicie sprzeczne z istotą myślenia w Platformie - tak Andrzej Halicki mówił o Michale Królikowskim, wiceministrze sprawiedliwości.

Andrzej Halicki stwierdził w TOK FM, że obecność Królikowskiego w rządzie dziwi go. Wiceminister bowiem nie kryje się ze swoimi konserwatywnymi poglądami oraz tym, że na jego pracę wpływ ma jego światopogląd. Michał Królikowski sam mówi o sobie "człowiek Kościoła", jest również oblatem benedyktyńskim, czyli świeckim zakonnikiem.

- Właśnie dlatego, że reprezentuje gabinet, musi być związany ze stanowiskiem rządu - argumentował Halicki. Mówił to w kontekście wydania niedawno wywiadu rzeki, jaki wiceminister przeprowadził z abp. Henrykiem Hoserem. W książce "Bóg jest większy" Michał Królikowski pytał hierarchę m.in. o problemy Kościoła w Afryce (abp Hoser przez lata był z misją w Rwandzie), gender, homoseksualizm, sprawy bioetyczne.

Jednak Królikowski jest również autorem lub współautorem wielu sztandarowych projektów Ministerstwa Sprawiedliwości, m.in. ustawy o przymusowej bezterminowej izolacji niebezpiecznych przestępców, a także deregulacji zawodów. Wiceminister zasiada również w Komisji Kodyfikacyjnej przy resorcie sprawiedliwości. Ta niedawno przedstawiła projekt zmian wustawie aborcyjnej, przewidujący kary dla kobiet, jeśli np. w wyniku wypadku umrze dzieckozdolne do życia poza organizmem matki.

"Przepraszam bardzo, czy jeżeli ktoś ma swoje poglądy, to nie może pełnić określonych funkcji. Zachowujemy się tak, jakbyśmy nie mieszkali w państwie demokratycznym, w państwie prawa" - stwierdził Marek Biernacki w rozmowie z reporterką TOK FM. To odpowiedź ministra sprawiedliwości na sugestie Andrzeja Halickiego, że powinien zwolnić "ultrakonserwatywnego" wiceministra.

za:www.fronda.pl/a/trwa-nagonka-na-wierzacego-wiceministra,33389.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.