Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Była dziennikarka "Gazety Wyborczej" ujawnia manipulację... "Wyborczej"

Informacja o wyborze o. Pawła Kozackiego na prowincjała zakonu dominikanów pojawiła się w większości mediów. Wiadomość podała również "Gazeta Wyborcza" i jej portal internetowy. Dzisiaj jednak zaprotestowała dziennikarka, która rzekomo miała by autorką tekstu w "GW". A nie była.
Katarzyna Kolska, obecnie zastępca redaktora naczelnego miesięcznika "W drodze", dawniej pracowała w "Gazecie Wyborczej". I napisała również tekstu o ojcu Pawle Kozackim. Problem w tym, że to było... w 1998 r.! A wczoraj fragmenty tamtego artykułu ukazały się w publikacji informującej o wyborze prowincjała zakonu dominikanów. Co więcej - tekst z 2014 r. został podpisany nazwiskiem Kolskiej.

Manipulacja zirytowała Kolską. W liście opublikowanym m.in. na stronie dominikanie.pl wyraziła ona swoją irytację.

W związku z artykułem pt. „Nowy szef dominikanów”, który ukazał się 3 lutego na łamach „Gazety Wyborczej” oraz na stronach internetowych Gazety, podpisany moim imieniem i nazwiskiem, pragnę oświadczyć, że nie jestem autorką tego tekstu.

W artykule tym wykorzystano bez mojej wiedzy fragment tekstu, który napisałam o ojcu Pawle Kozackim w 1998 roku, z okazji 25-lecia miesięcznika „W drodze” – tekst ten został opublikowany w poznańskim dodatku „Gazety Wyborczej”, gdzie pracowałam od 1995 do 2008 roku.

Wszystkie moje teksty, które w tamtych latach opublikowałam, są własnością „Gazety Wyborczej” i może ona swobodnie nimi dysponować. Niedopuszczalne jest jednak publikowanie pod moim nazwiskiem treści, których nigdy nie napisałam i pod którymi nigdy bym się nie podpisała.

Wszystkich, którzy poczuli się dotknięci tym artykułem – serdecznie przepraszam".


za: niezalezna.pl/51477-byla-dziennikarka-gazety-wyborczej-ujawnia-manipulacje-wyborczej

Copyright © 2017. All Rights Reserved.