Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lichocka: media nie próbują opisywać rzeczywistości

TVP jest telewizją postkomunistyczną i te klany wciąż w niej rządzą. Nie było dekomunizacji. Zupełnie inna rzecz jest z tymi dziennikarzami, którzy takiej pozycji środowiskowej nie mają – mówi dziennikarka Joanna Lichocka w najnowszym programie „Klub O”.

Dziennikarka komentowała postawę dziennikarzy oraz niezależność mediów w Polsce.

„Staramy się pokazywać przez media niezależne, to, że główne media nie próbują opisywać rzeczywistości. One w imię własnych interesów, interesów politycznych próbują zakryć to co się dzieje” – mówiła Joanna Lichocka.

Dla przykładu podała TVN i „Gazetę Wyborczą”, które wpierw wiernie kopiowały rosyjskie tezy ws. katastrofy smoleńskiej, a teraz chcą pokazywać manipulację jaka jest prowadzone przez media w Rosji.

Dodatkowo Lichocka poruszyła temat dziennikarstwa w TVP:

„Nie chcę mówić o Piotrze Kraśko, myślę że ma on pozycję wynikającą z urodzenia i chyba za bardzo nie musi się starać. Jeśli on sam o sobie mówi, że jest niezależny to jest. TVP jest telewizją postkomunistyczną i te klany wciąż w niej rządzą. Nie było dekomunizacji” - mówiła dziennikarka.

Dodała, że dziennikarze, który nie mają pozycji środowiskowej, są w dużo gorszej sytuacj

za:www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/lichocka-media-nie-probuja-opisywac-rzeczywistosci,10139534852#ixzz2wPh7qkdT

Copyright © 2017. All Rights Reserved.