Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ujawnił aferę podszywając się pod kancelarię premiera, teraz siedzi za kratkami

Na wniosek V Wydziału Śledczego Prokuratury w Zielonej Górze sąd podjął decyzję o 14-dniowym areszcie dla Pawła Mitera, autora prowokacji wobec sędziego Milewskiego. Redakcja "Gazety Polskiej Codziennie" która ujawniła rozmowę rzekomego pracownika kancelarii premiera Donalda Tuska z sędzią, podjęła działania w celu zapewnienia Miterowi pełnej ochrony prawnej.

Jutro w Sejmie odbędzie się specjalne posiedzenie parlamentarnego Zespołu ds. Obrony Wolności Słowa w tej sprawie, na którym obecny będzie autor publikacji "Sensacyjne nagrania ws. Amber Gold".

Portal niezalezna.pl jako pierwszy informował o zatrzymaniu Pawła Mitera, pod zarzutami dotyczącymi prowokacji wobec sędziego Milewskiego. [CZYTAJ WIĘCEJ] Wśród zarzutów jest "podrabianie dokumentów" oraz "podawanie się za funkcjonariusza publicznego", mimo że po identycznej prowokacji w 2010 r. wobec Tomasza Arabskiego, nikt nie został zatrzymany. Cztery lata temu stacja TVN również podszyła się pod szefa kancelarii premiera, wysyłając fałszywe maile do wojewodów, w których prosili o udostępnienie wrażliwych danych szefów służb w województwie. Wtedy Arabski nie był tak oburzony jak po prowokacji w stosunku do sędziego Milewskiego, a nawet był szczególnie wyrozumiały.

- Nie mam żalu. Może to była prowokacja na granicy prawa, ale uprawniona, bo pokazała ważny problem – mówił wtedy Tomasz Arabski.
Reakcja urzędnika na publikację „Gazety Polskiej Codziennie" nie była już tak łagodna. – Brak mi słów, to jest po prostu oburzające i właściwie wprost łajdackie, dokonywanie takich prowokacji – nie krył oburzenia były szef Kancelarii Premiera, obecnie ambasador Polski w Hiszpanii

Dziś portal tvn24.pl informuje o nowym zarzucie: próbę wyłudzenia kilkunastu tysięcy złotych od Marcina P., twórcy Amber Gold. Według naszych informacji, decyzję o tymczasowym areszcie Mitera podjęto na podstawie zeznań byłego prezesa Amber Gold, który od sierpnia 2012 jest przetrzymywany w areszcie.

Z naszych informacji wynika że Paweł Miter nie ma adwokata. "Gazeta Polska" podjęła decyzję o udzieleniu mu pomocy prawnej. Prosimy o wpłaty na pomoc prawną dla Pawła Mitera.

Wpłat można dokonywać na konto fundacji Fundacji Niezależne Media o numerze: 17 1940 1076 3063 4929 0000 0000 (Credit Agricole Bank Polska S.A.), w danych do przelewu należy wpisać: FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA, ul. Filtrowa 63/43, 02-056 Warszawa, a w temacie przelewu: „Pomoc prawna dla Pawła Mitera ”.

za:niezalezna.pl/53016-ujawnil-afere-podszywajac-sie-pod-kancelarie-premiera-teraz-siedzi-za-kratkami?p

***

Miter za kratkami. Prokurator nie wyraził zgody na widzenie z adwokatem

Paweł Miter od blisko tygodnia jest za kratkami. Prokurator prowadzący śledztwo nie wyraził dziś zgody na jego widzenie z adwokatem, motywując to tym, że oskarżony jest jeszcze w konwoju, na trasie z Poznania do Zielonej Góry. Iwona Śledzińska-Katarasińska (PO) obiecała, że zwróci się do ministra sprawiedliwości o wyjaśnienie tej sprawy.

- To sprawa zupełnie dla mnie niezrozumiała. Jak można było w tym wypadku zastosować 14-dniowy areszt? – pytała posłanka w rozmowie z "Codzienną". Jednocześnie pani poseł nie zgodziła się na zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia komisji kultury.

Dzisiaj mec. Jacek Dużyński, prawnik reprezentujący Mitera, chciał skontaktować się z zatrzymanym. Prokurator nie zgodził się na widzenie, motywując to tym, że oskarżony jest jeszcze w konwoju.

– Na piątek są zaplanowane czynności prokuratorskie związane z Pawłem Miterem. Będę wnioskował o uchylenie tymczasowego aresztu wobec dziennikarza – mówi mec. Dużyński

Centrum Monitoringu Wolności Prasy wysłało dziś do Alfreda Staszaka z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze apel o uchylenie aresztu tymczasowego dla dziennikarza. - Aresztowanie dziennikarza w związku z wykonywaną przez niego pracą rodzi niepokój z perspektywy wolności słowa, która w świetle orzecznictwa Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, stanowi fundament demokracji - czytamy w piśmie [CAŁOŚĆ]. Podobny apel do naczelnika V wydziału zielonogórskiej prokuratury Andrzeja Stefanowskiego wystosował wczoraj lider Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki.

Paweł Miter, autor prowokacji ujawniającej aferę z udziałem sędziego Ryszardowi Milewskiemu, został zatrzymany w Paweł został zatrzymany w piątek 14 marca około godziny 19. Mimo, iż już w lipcu 2013 r. Miter złożył zeznania w tej sprawie, a wcześniej Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze ustaliła, że "autor prowokacji wobec b. prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego nie działał w celu uzyskania korzyści, a publikacji treści rozmowy nie można uznać za pomówienie", śledczy wysłali w marcu za nim list gończy i złożyli wniosek do sądu o 14-dniowy areszt.

Kilka dni po ujawnieniu prowokacji przez "Gazetę Polską Codziennie" premier Donald Tusk w Sejmie, w rozmowie z dziennikarzami oświadczył: "Mamy do czynienia prawdopodobnie z fałszowaniem dokumentu, w którym się powołujemy na urząd i znajomości. W tej kwestii przekroczono pewne granice. Niewykluczone, że mamy do czynienia z przestępstwem". Również Tomasz Arabski, ówczesny szef kancelarii premiera, komentując tą sprawę oburzał się: "Brak mi słów, to jest po prostu oburzające i właściwie wprost łajdackie, dokonywanie takich prowokacji.". Sugerował również, że sprawą powinna zająć się prokuratura. - Fałszowanie mojego maila nie wygląda na wygłup. Tego typu fałszerstwa to już przestępstwo. Mam nadzieję, że sprawcy zostaną odnalezieni - mówił Arabski, obecnie ambasador RP w Hiszpanii.

Redakcja „Codziennej” wciąż zbiera fundusze na wsparcie prawne dla Pawła Mitera. Wpłat można dokonywać na konto Fundacji Niezależne Media o numerze: 62 1240 1053 1111 0010 5517 7864 (Bank Pekao SA). W danych do przelewu należy wpisać: FUNDACJA NIEZALEŻNE MEDIA, ul. Filtrowa 63/43, 02-056 Warszawa, a w temacie przelewu: „Pomoc dla niezależnych dziennikarzy”.

za:niezalezna.pl/53120-miter-za-kratkami-prokurator-nie-wyrazil-zgody-na-widzenie-z-adwokatem

Copyright © 2017. All Rights Reserved.