Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dorota Kania - Sąd kręci lody

Utrzymanie w mocy przez Sąd Najwyższy wyroku uniewinniającego Beatę Sawicką i burmistrza Helu Mirosława Wądołowskiego jest jednym z największych skandali w historii polskiego sądownictwa. Doskonale pamiętamy nagranie, na którym Sawicka mówi o „kręceniu lodów” i przyjmuje łapówkę. „Otwierajcie biznes w Warszawie, zgram wam taką pakę ludzi, którą bym kierowała, jak tra la la. Przeprowadzam się i koniec, i kręcimy lód. [...] Warszawa nasza, mówisz i masz” – chwaliła się agentom CBA.

Myli się jednak ten, kto sądzi, że dzisiejszy wyrok jest przyzwoleniem na robienie lewych interesów i przyjmowanie korzyści majątkowych. Podejrzewam, że gdyby sprawa dotyczyła zwykłego Kowalskiego, finał byłby zupełnie inny. W tym konkretnym wypadku mamy jednak byłą posłankę Platformy Obywatelskiej i byłego polityka Unii Wolności, co – jak widać – zmienia podejście wymiaru sprawiedliwości.

Mając na uwadze poprzednie – budzące co najmniej wątpliwość orzeczenia Sądu Najwyższego – nie mam już złudzeń: polski wymiar sprawiedliwości wymaga nie reformy, ale gruntownej zmiany od podstaw. W obecnej sytuacji nie ma bowiem szans na zaufanie Temidzie, a zwykły obywatel jest przed nią zupełnie bezradny.

za: http://niezalezna.pl/53090-sad-kreci-lody

Copyright © 2017. All Rights Reserved.