Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pietrzak: rządzą trzy antypolskie telewizjeRozmowa z Janem Pietrzakiem, satyrykiem, muzykiem, publicystą.

Stefczyk.info: media donoszą, że gen. Czesław Kiszczak, komunistyczny zbrodniarz, otrzymał niedawno podwyżkę emerytury. Obecnie ma ponoć otrzymywać ponad 8 tysięcy złotych miesięcznie. Tymczasem wielu bohaterów walki o wolną Polskę żyje na skraju ubóstwa. Jak Pan to ocenia?

Jan Pietrzak: Kiszczak jest jednym nazwiskiem, symbolizującym tamte czasy. Ale takich ludzi i nazwisk jest tysiące. Oni dostają tak wysokie świadczenia, ponieważ tak sobie uchwalili z Michnikiem. W 1989 roku ustalili sobie, że będzie się im powodziło. I tego się trzymają. To jest podstawowa wada naszej Rzeczpospolitej, która nie jest Rzeczpospolitą, ale drugim PRLem. Mamy PRL-bis, przedłużenie tamtego ustroju. I dlatego takim ludziom jak Kiszczak się dobrze powodzi.

Dlaczego do dziś te umowy są utrzymywane w mocy?


Nie ma kto ich zmienić. Od dwudziestu kilku lat nie udało się ich zmienić. Te umowy są nadal tak silne. W tej sprawie główną rolę odgrywają media, trzy wielkie telewizje głównego nurtu, które ogłupiają Polaków i nie pozwalają na demokratyczne wybory. Jak w głowach jest zamęt i fałsz to ludzie nie potrafią wybrać. Polską rządzą trzy telewizje antypolskie.

Ludzie, którzy dogadywali się z komunistami, nie chcieli zmienić tych umów? Dlaczego przez tyle lat są lojalni?

Dla nich te umowy są również wygodne. Oni również żerują na Polakach, okradają nas. To taka umowa wygodna dla obu stron.

Z tego co Pan mówi wynika, że dla Polaków niezbyt wygodna...

Oni Polaków kiwają, okradają. Rozwalili nam armię, niszczą nam historię, niszczą nasze pomniki. Nienawidzą Polski i chcą ją wykorzystać.

Jak oceniać ostatnią decyzję prezydenta Bronisława Komorowskiego, który uhonorował nagrodą Honorowego Inżyniera Mariusza Waltera zasłużonego dla PRLowskiej władzy twórcy m.in. TVN24?

To wszystko jest ten sam kontekst. Zarówno to, jak i sprawa Kiszczaka to jedynie wierzchołek góry lodowej. Mamy ludzi tamtego systemu, którzy okazują się również ludźmi tego systemu, ludźmi prezydenta Komorowskiego.

Dlaczego Polacy dają zgodę na takie działania?


Polacy w Polsce są za słabi, nie mają w wielu sprawach głosu. Polska nie potrafi załatwić żadnej sprawy w sposób zgodny z polską racją stanu. Tu nie Polacy decydują, tu decydują polakopodobne twory.


za:www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/pietrzak-rzadza-trzy-antypolskie-telewizje,10200543826#ixzz2x4xh98us

Copyright © 2017. All Rights Reserved.