Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Tęcza” - reaktywacja. Rusza jej odbudowa

Rusza odbudowa  „Tęczy” spalonej 11 listopada zeszłego roku. Symbol środowisk homoseksualnych ma stanąć na placu ponownie 1 maja, w 10. rocznicę wstąpienia Polski do UE.
Właściciel instalacji autorstwa Julity Wójcik, Instytut Adama Mickiewicza, ma podpisaną umowę ze stołecznymi władzami na jej eksponowanie do końca 2015 roku. IAM jest także inicjatorem odbudowy „Tęczy”. Plan odbudowy instalacji cieszy się poparciem prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która po 11 listopada zapowiedziała jej odnawianie „tyle razy ile to będzie konieczne”.Od 10 do 13 kwietnia 2014 roku w Zachęcie - Narodowej Galerii Sztuki odbędą się warsztaty, podczas których przygotowanych zostanie 22 tysiące sztucznych kwiatów. Organizatorem spotkań, w których weźmie też udział Julita Wójcik, jest Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego „Tęcza”.


Instalacja ma wrócić na pl. Zbawiciela 1 maja w rocznicę wstąpienia Polski do UE.

za:www.pch24.pl/tecza---reaktywacja--rusza-jej-odbudowa,22116,i.html#ixzz2xvouW9ut

Copyright © 2017. All Rights Reserved.