Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prof. Pawłowicz: Wszystkie odmiany zboczeń seksualnych będą podlegały ochronie

Rozszerzeniem karalność za tzw. przestępstwa z nienawiści wobec m.in. homoseksualistów oraz złagodzeniem maksymalnego wymiaru kary za obrazę uczuć religijnych zajmie się dziś Sejm.

Obecnie karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 otrzyma ten, kto dopuszcza się przemocy lub groźby bezprawnej z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej i wyznaniowej innych osób. Propozycja SLD rozszerza ten katalog o płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź orientacja seksualna.

To jest jawne ograniczenie i naruszenie konstytucyjnej wolności słowa – alarmuje prof. Krystyna Pawłowicz, konstytucjonalista.

- Teraz wszystkie odmiany zboczeń seksualnych będą podlegały ochronie, ale nie tylko to, bo również będą karane różnego rodzaju przekonania. Nikt nie będzie mógł krytycznie ocenić cudzych przekonań, bo tak szeroko ten projekt zakreśla te kwestie. To jest ograniczenie i naruszenie konstytucyjnej wolności wypowiedzi, wolności słowa. Te projekty były dyskutowane już wcześniej i mimo tego, że były ocenione krytycznie poszły do głosowania – mówi prof. Krystyna Pawłowicz.

-Projekt SLD odnosi się ponadto do przepisów dotyczących obrazy uczuć religijnych. Sojusz chce, by obraza ściga na była z oskarżenia prywatnego, a nie – jak obecnie – publicznego.

Złagodzony miałby być też maksymalny wymiar kary grożący za ten czyn – z dwóch lat do pół roku. W projekcie sprecyzowano również m.in., że znieważenie publiczne “przedmiotu czci religijnej” miałoby być karalne, jeśli przedmiot ten znajdowałby się w miejscu przeznaczonym do wykonywania obrzędów religijnych.

Ab/RM

za:http://www.fronda.pl/a/pawlowicz-wszystkie-odmiany-zboczen-seksualnych-beda-podlegaly-ochronie,38203.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.