Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wyjątkowo ohydna profanacja we Włoszech

We Włoszech miała miejsce obrzydliwa profanacja. Rozbito tabernakulum i splugawiono ekskrementami Hostie oraz ołtarz. Zniszczono także figury Chrystusa i Maryi.

Do profanacji doszło tym razem we Włoszech, pod miastem Legnano w regionie Lombardii. Nieznani sprawcy weszli do kościoła św. Krzyża w San Giorgio. Rozbili tabernakulum i rozrzucili Hostie na ziemi. Zarówno Ciało Chrystusa jak i ołtarz zostały następnie obrzucone ekskrementami.

Bezbożnicy oblali ponadto figurę Matki Boskiej Bolesnej woskiem ze świec. Zniszczyli także figurę cierpiącego Pana na krzyżu. W oczy, usta i uszy Jezusa nalali wosku.

Profanacją są niezwykle oburzeni lokalni wierni. Przed kościół przyniesiono kwiaty i świece. „Sprawcom mogę powiedzieć tylko tyle: wstydźcie się!” – mówi burmistrz San Giorgio, który złożył przed sprofanowaną świątynią wieniec.

Parafia zorganizowała już modlitwę różańcową oraz procesję, podczas której niesiono sprofanowany krzyż. Bp Gian Paolo Citterio odprawił ponadto rytuał ponownego poświęcenia kościoła.

Pac/katholisches.info
6.06.2014, 19:55
za:http://www.fronda.pl/a/wyjatkowo-ohydna-profanacja-we-wloszech,38249.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.