Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

System Tuska

Ujawniane przez „Wprost” nagrania polityków PO pokazują ich takich, jakimi są – wulgarnych, cynicznych, średnio rozgarniętych i butnych cwaniaków. Uderza prostactwo, ale też otwarte traktowanie państwa jako łupu. Rechoczący Sławomir Cytrycki: „Żeby mnie było stać, k...a, przecież was zaprosiłem!”, gdy płaci za kolację dla trzech osób 1435 zł z funduszy NBP, to scena symboliczna. Ale nagrania są kopalnią wiedzy o systemie III RP, który po kryzysie wywołanym sprawą Rywina uratował i umocnił przez siedem lat swoich rządów Donald Tusk.

Potwierdzają diagnozy opozycji, niezależnych dziennikarzy i ekspertów. Ktoś na Twitterze napisał, że teraz Jarosław Kaczyński codziennie mógłby na konferencjach mówić jedno zdanie – „a nie mówiłem?”. To samo możemy dziś pisać my – a nie mówiliśmy? Stąd szaleństwo prorządowych dziennikarzy, wiedzą, że to rzeczywiście taśmy prawdy. Seweryn Blumsztajn czy Tomasz Lis głoszący, że opublikowanie nagrań to nadużycie wolności słowa, opowiadają bzdury. Ale zachowują się racjonalnie – upadek systemu Tuska uderzy i w nich: mogą się urwać reklamy spółek skarbu państwa, prenumeraty, kontrakt na bajońskie sumy w telewizji. Swoją drogą ciekawe, czy istnieją nagrania tuzów rządowego dziennikarstwa? Byłyby niezłym uzupełnieniem obrazu systemu.

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl/56642-system-tuska

Copyright © 2017. All Rights Reserved.