Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rzecznik Praw Dziecka objął patronatem imprezę LGBT

Nie wiadomo, co wspólnego z troską o prawa dziecka ma impreza przygotowana przez organizację homoseksualną. Być może taką tajemną wiedzę posiada Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak. Objął bowiem patronatem "tęczową" imprezę.
Wydarzenie „Sport szanuje twoje prawa”, nad którym patronat objął Michalak, zostało zorganizowane przez Kampanię Przeciw Homofobii. Impreza to specjalne warsztaty, podczas których uczono, jak zapobiegać dyskryminacji w sporcie ze względu na orientację seksualną, płeć czy tzw. tożsamość płciową.

Warsztaty zostały przeprowadzone w jednym z warszawskich gimnazjum. KPH zorganizowała je przy wsparciu Unii Europejskiej, współpracując z Europejskim Parlamentem Młodzieży. Ich uczestnicy mieli za zadanie opracować scenariusze kampanii społecznych mających przeciwdziałać dyskryminacji homoseksualistów – informuje „Rzeczpospolita”.

Obok Michalaka, patronaty nad wydarzeniem objęła kojarzona z lewicą Rzecznik Praw Obywatelskich, Irena Lipowicz oraz politycy związani z Twoim Ruchem Janusza Palikota – Robert Biedroń i Wanda Nowicka. Jednak najbardziej zaskakuje patronat Rzecznika Praw Dziecka, bo nie jest jasne, co warsztaty organizowane przez KPH miały wspólnego z ochroną praw dzieci.

„Projekt przedstawiony przez Kampanię Przeciw Homofobii zakładał udział młodzieży szkolnej, stąd naturalnym jest, że organizatorzy zwrócili się z do Rzecznika Praw Dziecka” – poinformowało „Rzeczpospolitą” biuro rzecznika.

Jednak wątpliwości wobec legalności działań Michalaka ma prof. Aleksander Stępkowski z Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Jego zdaniem patronat rzecznika nad warsztatami KPH może budzić wątpliwości „zarówno w świetle zasady konstytucyjnej bezstronności światopoglądowej państwa, jak i praw dziecka”.

- KPH wśród celów statutowych wskazuje działania na rzecz zwiększenia reprezentacji społecznych mniejszości seksualnych. Tym samym rzecznik musi się liczyć z tym, że wspiera promocję zachowań homoseksualnych wśród młodzieży – stwierdził prof. Stępkowski.


za:www.pch24.pl/rzecznik-praw-dziecka-objal-patronatem-impreze-lgbt,24874,i.html#ixzz3AlZXgkQC

***

Można rzec: Jaki rzecznik takie patronaty.

Copyright © 2017. All Rights Reserved.