Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tusk i jego „upiorne liczby”

„Czy ma Pan odwagę patrzeć w twarz Polakom i przyznać się do tej zupełnie upiornej liczby – 300 mln zł! 300 mln zł wydamy w przyszłym roku na dwie kancelarie: prezydenta i premiera dwóch braci. 300 mln zł!” – taką tyradę usłyszeli wyborcy z ust Donalda Tuska podczas debaty telewizyjnej z Jarosławem Kaczyńskim wieńczącej kampanię parlamentarną w 2007 r.

Proszę zwrócić uwagę na te powtórzenia, by „upiorna” suma, którą mają w domyśle do swej wyłącznej dyspozycji bracia Kaczyńscy, wbiła się w najbardziej oporne mózgi. Tusk wygrał dzięki takim właśnie sugestywnym zabiegom.

Przez kolejne siedem lat miał tanie państwo w nosie, by przypomnieć odbytą przez państwa Tusków na koszt podatnika wycieczkę życia do Peru. Kryzys, który dotknął Polskę, niczego nie zmienił. Gdy inni oszczędzają, budżet obu kancelarii wciąż wynosi owe „upiorne” 300 mln.

Koledzy byłego premiera mają podobny stosunek do taniego państwa. Właśnie marszałek Bogdan Borusewicz udaje się w „podróż zagraniczną” na Mauritius. Dla niezorientowanych – jest to jedno z najbiedniejszych państw na świecie. Jedyne, co może tam Polska kupować, to owoce morza. Zabrakło ośmiorniczek dla ministrów?    

za: http://niezalezna.pl/60308-tusk-i-jego-upiorne-liczby

Copyright © 2017. All Rights Reserved.