Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

STANOWISKO W SPRAWIE DYSKRYMINACYJNYCH DZIAŁAŃ KRRiTParlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski


Przez kilkadziesiąt miesięcy obserwowaliśmy z niepokojem dyskryminacyjne działania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w stosunku do Radia Maryja i Telewizji Trwam. Niechęć i nieprzychylność członków KRRiT w stosunku do tych mediów katolickich, a jednocześnie lansowanie mediów promujących bardzo często nihilistyczny i antychrześcijański światopogląd była zauważona przez miliony Polaków angażujących się w protesty przeciw decyzjom KRRiT. Dopiero marsz „Obudź się, Polsko”, zorganizowany przez nasz parlamentarny zespół, w którym wzięło udział około miliona osób, spowodował, iż członkowie KRRiT wybrani przez środowiska liberalne oraz wspierani osobiście przez prezydenta Bronisława Komorowskiego musieli zacząć się liczyć z opinią społeczną.

Dzisiaj ze zdumieniem i oburzeniem widzimy nawrót KRRiT do poprzednich dyskryminacyjnych praktyk. Są jednak o wiele bardziej niebezpieczne, ponieważ są formą cenzury i zarazem próbą eliminacji finansowej mediów katolickich.

Dziennikarz w wolnej Polsce musi mieć prawo do swoich komentarzy i żaden urzędnik nie ma prawa zamykać mu ust. Także dziennikarz mediów katolickich! Także komentatorzy wydarzeń biorą na siebie ewentualną odpowiedzialność karną, jeżeli swoimi wypowiedziami złamią prawo. KRRiT nie może też dziennikarzom czy komentatorom przekazywać swoich sugestii czy opinii na tematy społeczne, polityczne, naukowe czy dziennikarskie. Karanie mediów katolickich za to, że informują o katolickich uczelniach czy katolickich mediach, byłoby zrozumiałe w czasach PRL czy stanu wojennego. Próba wmawiania społeczeństwu, że jest to kryptoreklama, jest co najwyżej żałosna. Każdy, kto sprawuje funkcje państwowe, powinien wiedzieć, że z reklamą czy kryptoreklamą ma się do czynienia wtedy, kiedy jest umowa pomiędzy stronami i następuje zrealizowanie transakcji.

Wzywamy KRRiT do wycofania się ze swoich antydemokratycznych decyzji i zarazem apelujemy do opinii publicznej o poparcie naszego stanowiska.

Z poważaniem

Andrzej Jaworski

przewodniczący Parlamentarnego

Zespołu ds. Przeciwdziałania

Ateizacji Polski

za:www.naszdziennik.pl/wp/102295,stanowisko-w-sprawie-dyskryminacyjnych-dzialan-krrit.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.