Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Stanisław Pięta dla Fronda.pl: Telewizja Polska narusza godność Polaków i psuje dobre obyczaje

Organizowanie protestów przeciwko spotowi promującemu homoseksualizm w telewizji to zadanie dla katolickich organizacji – uważa poseł PiS, Stanisław Pięta. I zapowiada interwencję w tej sprawie.

Portal Fronda.pl: Telewizja Polska zamierza wyemitować spot Kampanii Przeciw Homofobii pt. „Najbliżsi obcy” i mimo licznych głosów sprzeciwu ze strony różnych środowisk raczej nie wycofa się z tego postanowienia. Co Pan o tym sądzi?

Stanisław Pięta, PiS: To skandal, że Telewizja Polska zaprzecza swojej misji i prawnym obowiązkom. Co więcej, telewizja publiczna lekceważy głos przeważającej większości Polaków. Już od dawna widzimy tam filmy i audycje, które rażą polską wrażliwość, naruszają godność Polaka i psują dobre obyczaje.

To mocne słowa. Jakie programy ma Pan na myśli?


Przypomnę choćby sprawę haniebnego i kompromitującego filmu niemieckiego „Nasze matki, nasi ojcowie”. Przypomnę również jedno z wydań „Wiadomości”, w którym w entuzjastycznym tonie przedstawiano relację z obchodów z Dnia Zwycięstwa w Moskwie, okraszając to sowieckim hymnem w tle. Emisja spotu, promującego postulaty homoseksualistów to już kolejny stopień upadku powagi i etosu, który wiązał się zawsze z Telewizją Polską.

Co w tej sprawie zrobi PiS, aby nie dopuścić do emisji skandalicznego spotu?


Wielu posłów PiS z pewnością jest przeciwna tego rodzaju emisji. Będziemy protestować. Zamierzam wystąpić do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz do prezesa Telewizji Polskiej.

Taki list do Jana Dworaka, szefa KRRiT wystosowała już poseł Anna Sobecka. Może trzeba zorganizować szerszy protest i dać obywatelom możliwość podpisania się pod takim listem? Albo zorganizować manifestacje pod siedzibą KRRiT?

PiS powinien oczywiście wspierać takie przedsięwzięcia, natomiast to nie politycy powinni podejmować akcje, o jakich pani mówi. To zadanie dla środowisk chrześcijańskich, stowarzyszeń katolickich. Poseł ma inne możliwości działania i powinien na drodze oficjalnej żądać odpowiedzi, dlaczego publiczna telewizja angażuje się w taką deprawacyjną akcję. Promowanie homoseksualizmu i postulatów homolobby to żenujące zachowanie decydentów w mediach publicznych. To w ogóle nie powinno mieć miejsca ze względu na obowiązki prawne, jakie spoczywają na telewizji publicznej czy ze względu na dobre obyczaje i chrześcijańską wrażliwość ogromnej części społeczeństwa.


za:www.fronda.pl/a/stanislaw-pieta-dla-frondapl-telewizja-polska-narusza-godnosc-polakow-i-psuje-dobre-obyczaje,43319.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.