Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

KRRiT uznała, że nie będzie ingerować w plany emisyjne TVP

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji uznała, że nie może ingerować w plany emisyjne Telewizji Polskiej, a ocena audycji możliwa jest dopiero po ich nadaniu. Chodzi o spot „Najbliżsi obcy”.

KRRiT odsuwa od siebie odpowiedzialność za planowaną emisję spotu Kampanii Przeciw Homofobii w Telewizji Publicznej. Jan Dworak uważa, że adresatem protestów przeciwko filmikowi, promującemu związki homoseksualne powinna być TVP, bo KRRiT może podjąć kroki dopiero po wyemitowaniu spotu przez nadawcę. W ocenie szefa KRRiT, działania nadawcy można oceniać po emisji audycji.

Z taką argumentacją nie zgadza się Marek Jurek, który podkreśla, że spot jest dostępny w sieci. Dodaje ponadto, że Dworak – jak sam przyznał – oglądał spot, a nawet bronił treści w nim zawartych. Zdaniem Jurka, oczywiście główna odpowiedzialność spoczywa na TVP, ale KRRiT ma przecież chronić społeczeństwo przed ekscesami. Marek Jurek uważa, że w tej sytuacji łamane jest prawo i zapisy konstytucyjne oraz zasada bezstronności mediów publicznych.

Marek Jurek zapowiada, że w tej sprawie możliwe są nie tylko kolejne pikiety, ale także „zdecydowane rozmowy” z KRRiT.

za:www.fronda.pl/a/krrit-uznala-ze-nie-bedzie-ingerowac-w-plany-emisyjne-tvp,43365.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.