Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tego nie zobaczysz w mediach rządowych

Gdyby zapytać amerykańskiego, francuskiego lub niemieckiego dziennikarza, czy przesłuchanie prezydenta państwa przed sądem jest ważnym wydarzeniem, byliby zdziwieni, że w ogóle o to pytamy. Bo jest ważne. I wszędzie w demokratycznym świecie udział prezydenta w rozprawie – niezależnie w jakim charakterze – stanowi dla mediów doskonały temat. Zwłaszcza jeśli tematyka procesu ściśle związana jest z polityką. Ale nie w Polsce.

Kiedy w czwartek Bronisław Komorowski zeznawał w sprawie tzw. afery marszałkowej, największe stacje informacyjne w kraju – TVP Info oraz TVN24 – z jakiegoś powodu postanowiły milczeć. Mimo że ich kamery wpuszczono do Pałacu Prezydenckiego. Co ciekawe zaś, operatorowi TV Republika odmówiono w Pałacu akredytacji, przez co stacja musiała prowadzić swoją relację poprzez internetowy stream z telefonu komórkowego. Poradziła sobie i zapewniła widzom transmisję. Tym gorzej na takim tle wygląda zachowanie głównych polskich mediów. Ale właśnie, czy w ogóle są w nich dziennikarze, skoro najwyraźniej nie zamierzają dostarczać widzom informacji o tym, co się dzieje w Polsce?

Paweł Rybicki

za:niezalezna.pl/62514-tego-nie-zobaczysz-w-mediach-rzadowych

Copyright © 2017. All Rights Reserved.