Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pawłowicz: Komorowski nas oszukał.

Prof. Krystyna Pawłowicz przypomina o tym, co obiecał Polakom Bronisław Komorowski - a czego nigdy nie zrobił...

Na kolejnym etapie kampanii wyborczej kandydata na Prezydenta RP dr Andrzeja Dudy, w związku z odmową przystąpienia do debaty przez obecnego Prezydenta B. Komorowskiego, mamy obowiązek przypominać Polakom, że Bronisław Komorowski„obiecał i oszukał”. Prezydent Bronisław Komorowski nie sprzeciwił się podnoszeniu podatków, m.in.:

- podwyższeniu podatku VAT,

- kilkukrotnie podniesionej akcyzie,

- podwyższeniu składki na ZUS,

- podwyższeniu składki rentowej dla przedsiębiorców,

- ograniczeniu znacząco ulgi na internet i ulgi budowlanej,

- opodatkowaniu lokat 1-dniowych,

- kilkukrotne podnoszonym maksymalnym limitom na podatki lokalne,

- wprowadzeniu podatku od kopalin.

Ponadto Prezydent B. Komorowski wspiera prace nad obowiązkową dla wszystkich opłatą audiowizualną. Bezkrytycznie, mimo zebrania blisko 3 mln podpisów obywateli podpisał ustawę wydłużająca wiek emerytalny do 67 lat (dla kobiet o 7 lat, kobiet-rolniczek aż o 12 lat, dla mężczyzn o 2 lata, mężczyzn-rolników o 7 lat). Prezydent Komorowski podpisał także ustawy przegłosowane przez PO i PSL dotyczące obniżenia o 1/3 zasiłku pogrzebowego czy zamrożenia na 5 lat kwoty wolnej od podatku. Mimo okazywanej na corocznych dożynkach w Spale miłości do wsi i rolnictwa, p. B. Komorowski nie podjął żadnych kroków w kierunku wyrównania dopłat bezpośrednich czy zniesienia kar mlecznych, co obiecywał 5 lat temu.

Skala niespełnionych obietnic, a często działanie w sposób zupełnie odwrotny do zapowiadanego, każą podejrzewać, że teraz również są to tylko „obiecanki-cacanki”, o których, po ewentualnej wygranej, B. Komorowski bardzo szybko zapomni.

za:www.fronda.pl/a/pawlowicz-komorowski-nas-oszukal-wykaz-klamstw,50052.html


***

E, tam! :-)

FanKomPL | 12.04.2015 [11:38]

Panie prezydencie, nasz panie prezydencie, my pana bardzo mocno kochamy, bo pan jest naszym ukochanym prezydentem. I my byśmy bardzo chcieli, żeby pan był dalej naszym prezydentem, bo my się boimy tych zadymiarzy na ulicach, co nam podpalają Polskę, i my nie chcemy wojny z Rosją. A pan, nasz ukochany panie prezydencie, mówi, by była w Polsce zgoda, bo zgoda buduje, i żeby w naszym kraju było bezpiecznie, bo inaczej to może być nawet straszna wojna, a my wojny nie chcemy, bo się bardzo boimy wojny. Jak pan będzie naszym panem prezydentem, to nie będzie wojny i będzie pokój, a jeszcze do tego nawet będzie ciepła woda i my będziemy mogli się nawet codziennie myć, no i dlatego pan musi być dalej naszym prezydentem. My bardzo prosimy pana, panie prezydencie, żeby pan chciał znów być naszym prezydentem. I my pójdziemy na pana prezydenta zagłosować, bo my bardzo pana kochamy i wiemy, że tak trzeba, bo to też jest taki nasz obywatelski obowiązek, żeby wszystkim Polakom było dobrze w Polsce.

za: http://niezalezna.pl/65963-obiecal-i-oszukal-andrzej-duda-celnie-punktuje-komorowskiego-zobacz-nowy-spot

Copyright © 2017. All Rights Reserved.