Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Terlikowski: To "Gazeta Wyborcza" zniszczyła ks. Lemańskiego

– Słabości charakterologiczne ks. Lemańskiego zostały wykorzystane przez "Gazetę Wyborczą". Gdy okazało się, że w Watykanie nie rządzi "GW", został na lodzie – mówił na antenie TV Republika redaktor naczelny stacji Tomasz Terlikowski.

Jak informuje Gazeta Wyborcza Trybunał Watykański nie zwolnił księdza Wojciecha Lemańskiego z obowiązku uiszczenia kaucji sądowej.  Duchowny zrezygnował z procesu, który - jak liczył - cofnie nałożoną na niego karę suspensy.

"Postanowiłem zrezygnować. Wobec takiego dyktatu nie będę dalej ubiegać się o zbadanie przez Kościół biskupich dekretów, którymi usunięto mnie z parafii w Jasienicy i nałożono na mnie karę suspensy" – napisał wczoraj ks. Lemański w prywatnym liście do osób, które w ostatnich miesiącach oferowały mu pomoc finansową.

Do sprawy odniósł się w "Chłodnym okiem" Tomasz Terlikowski. Redaktor naczelny TV Republika zwrócił uwagę, że to Lemańskiemu najbardziej powinno zależeć, aby powrócić do pełni praw kapłańskich. Podkreślał jednak, że sytuacja w jakiej znalazł się suspendowany ksiądz jest wynikiem działania konkretnego podmiotu.

– Słabości charakterologiczne ks. Lemańskiego zostały wykorzystane przez "Gazetę Wyborczą". Gdy okazało się, że w Watykanie nie rządzi "GW", został na lodzie – mówił publicysta.

W ocenie Terlikowskiego, Lemański mimo słabości charakterologicznej przez wiele lat był dobrym księdzem, prawdziwie ewangelicznym. – Nagle okazało się, że tak mu przemielono mózg, że kapłaństwo przestało się dla niego liczyć – kontynuował.

– To nie jest historia o złym Watykanie, który niszczy dobrego księdza – mówił. – To historia o tym, jak "Gazeta Wyborcza" próbuje niszczyć Kościół i niszczy księdza.  Kościół nie ucierpiał, ale księdzu Lemańskiemu zniszczyli życie – skiwtował.

za:telewizjarepublika.pl/terlikowski-to-quotgazeta-wyborczaquot-zniszczyla-ks-lemanskiego,21236.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.