Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Fakty” TVN kpią z katolików modlących się za senatorówGłówny program informacyjny telewizji TVN postanowił skomentować modlitwę Polaków za senatorów. Izba wyższa parlamentu w piątek pochyli się nad ustawą dotyczącą zapłodnienia in vitro. „Fakty” w swoim materiale wyśmiały katolików modlących się o przebieg głosowania zgodny z zasadami wiary.


Wiele wskazuje na to, że ustawa dotycząca zapłodnienia pozaustrojowego może napotkać w senacie na większy sprzeciw niż w sejmie. Izba wyższa zdominowana jest przez polityków Platformy Obywatelskiej, jednak część z nich uznawanych jest za konserwatystów skłonnych odrzucić projekt.


Co najmniej 8 tysięcy polskich katolików i wiele zakonów postanowiło przyłączyć się do modlitwy organizowanej przez środowiska obrońców życia. Nasi rodacy proszą Boga o wpływ na decyzję senatorów aby w piątkowym głosowaniu wątpliwy projekt został odrzucony.


Komentując akcję modlitewną już na wstępie materiału prowadząca „Fakty” Justyna Pochanke postawiła modlitwę w opozycji do medycyny oraz ironicznie wyraziła się o traktowaniu religii na serio. Był to jednak tylko pierwszy akord antykatolickiej audycji.


W materiale Macieja Knapika zaprezentowano wypowiedź senatora Tadeusza Kopcia, którego zdaniem ustawę należy poprawić. Bogdan Klich z PO zaatakował senatora sprawozdawcę i określił jego pracę mianem „dziadostwa”. Natomiast Bogdan Pęk z PiS skrytykował ustawę i uznał ją za burzenie ładu etycznego i porządku cywilizacyjnego. Zapowiadając wypowiedź senatora Pęka reporter TVN ironicznie stwierdził, że jest on zły na ustawę. W „Faktach” pokazano także premier Ewę Kopacz przemawiającą na tle policjantów, która osobiście przekonywała senatorów do ustawy. Chociaż wspomniano o konserwatywnym skrzydle PO to wypowiedź marszałka senatu, Bogdana Borusewicza, była pełna pewności do co sukcesu „postępowej” inicjatywy.


Prześmiewczy głos powrócił, gdy reporter TVN opisywał o co modlą się katolicy. O wiele poważniej przedstawiono Barbarę Borys-Damięcką, polityk PO deklarującą „odporność” na wpływ modlitwy. Chociaż zdawać by się mogło, że w materiale najważniejsi będą inicjatorzy akcji czyli obrońcy życia, to w ich imieniu wypowiedzieć mogła się tylko jedna osoba – pani Lidia Klempis z fundacji Życie i Rodzina. Głos za to dostał postkomunistyczny senator Włodzimierz Cimoszewicz. Wieloletni członek PZPR miał dużo do powiedzenia na temat braku empatii u polskich katolików. Także słowa dominikanina o. Pawła Gużyńskiego o pozytywnym znaczeniu modlitwy brzmiały zaledwie kilka sekund.


Cały materiał był wyjątkowo prześmiewczy i krytyczny wobec katolików, a inicjatywa modlitwy za senatorów jest dla aparatu TVN dowodem na „mieszanie się Kościoła do polityki”. Osoby modlące się za senatorów pokazano jako zabobonnych wrogów postępu.


Natomiast religijność do zaakceptowania w redakcji „Faktów” zaprezentował Maciej Knapik. Dziennikarz na końcu materiału stwierdził, że dysponuje własnym rozumem a z Bogiem rozmawia sam. Podobną opinię wyraził senator PO Łukasz Abgarowicz. Obaj panowie podważyli sens łączności między wiernymi a Kościołem. Własny rozum pana redaktora podpowiedział mu jeden z najgłupszych pomysłów w historii polskich mediów: rozważania o opinii Episkopatu na temat modlących się wiernych.

za:www.pch24.pl/fakty-tvn-kpia-z-katolikow-modlacych-sie-za-senatorow,36885,i.html#ixzz3fOuvoISO

***

Pycha czy "tylko" swoisty infantylizm?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.