Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

PE przyjął kontrowersyjny dokument dot. praw podstawowych w UE

Parlament Europejski przyjął kontrowersyjny dokument, który m.in. kwestionuje naturę małżeństwa, promuje tzw. aborcję i edukację seksualną.


Sprawozdanie na temat sytuacji w zakresie praw podstawowych w Unii Europejskiej w latach 2013–2014 przygotowała włoska europoseł Laura Ferrara z grupy Europa Wolności i Demokracji Bezpośredniej. Dokument poparło ponad 300 eurodeputowanych.

- PE przegłosował m.in. zapis, w którym europosłowie uznają, że odmowa przeprowadzenia aborcji w celu ratowania życia stanowi poważne naruszenie praw podstawowych.  Podobnie eurodeputowani poparli punkt, w którym jest mowa o tym, że zdrowie reprodukcyjne oraz seksualne należą do praw podstawowych i stanowią zasadniczy element godności ludzkiej, równości płci i samostanowienia. W przyjętym sprawozdaniu Parlament ubolewa że osoby transpłciowe są nadal uważane w większości państw członkowskich za osoby chore umysłowo. Apel PE o dostęp do nowoczesnych środków antykoncepcyjnych oraz edukacji seksualnej w szkołach to inne przyjęte dzisiaj punkty – powiedział Dawid Nahajowski   

„Mimo realnych problemów, które wstrząsają Unią Europejską, jak choćby kwestia napływu migrantów, kryzys w Grecji, PE nieustannie zajmuje się tzw. mniejszościami seksualnymi i liberalizacją aborcji” – zwraca uwagę poseł do PE prof. Mirosław Piotrowski.

- Niestety doszło do głosowania nieszczęsnego sprawozdania pani Ferrar. Ale zwróciłbym jednak uwagę na fakt, że do jego odrzucenia zabrakło 70 głosów, w parlamencie, który liczy 750 posłów. Dotychczas tego typu dokumenty były przyjmowane o wiele większą liczbą głosów. Mam nadzieję, że krok po kroku zbliżamy się jednak do obalenia tej swoistej koalicji – zaznaczył polityk.

Parlament Europejski zobowiązuje teraz swojego przewodniczącego do przekazania sprawozdania Radzie i Komisji Europejskiej.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/pe-przyjal-kontrowersyjny-dokument-dot-praw-podstawowych-w-ue/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.