Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lewicowa strategia kultury

Sejmik Województwa Mazowieckiego głosami radnych PO i PSL przyjął skrajnie lewicową „Strategię Rozwoju Kultury Mazowsza na lata 2015-20”. Przeciw dokumentowi byli radni PiS-u i Prawicy Rzeczypospolitej. Na programy zawarte w Strategii mogą aplikować organizacje pozarządowe.

Dr Krzysztof Kawęcki radny Sejmiku Województwa alarmuje, że wyklucza ona jednak środowiska propagujące wartości narodowe i katolickie. Dodał, że założenia strategii są sprzeczne z ustawą o Samorządzie Wojewódzkim z 1998 roku, która powinna uwzględniać pielęgnowanie polskości.

- Autorzy tej strategii piszą, że wyczerpała się idea wspólnoty opartej na jednolitości kulturowej i dziś zamiast tradycyjnej wspólnoty ludzi jednakich, jak to piszą, potrzebne jest zbudowanie nowoczesnej wspólnoty nieskończenie zróżnicowanej. Takie ujęcie eliminuje z możliwości skutecznej aplikacji ośrodki finansowe na realizację programu. Te organizacje poza rządowe, które właśnie w tym konkursie zgłoszą projekty edukacyjno-kulturowe nieuwzględniające tego tzw. przepracowania pojęcia wspólnoty – mówi Krzysztof Kawęcki.

Dokument na zlecenie Zarządu Województwa opracowała w 2012 r. Fundacja Nowej Kultury Bęc Zmiana. Prezesem Fundacji jest Bogna Świątkowska, przewodnicząca Społecznej Rady Kultury przy prezydencie Warszawy.

W skład zarządu wchodzi również Edward Krzemień mąż Świątkowskiej, szef portalu internetowego Gazety Wyborczej. Fundacja Bęc Zmiana była także zaangażowana w tzw. pożegnanie sodomistycznej tęczy, która stała na Placu Zbawiciela.

Pierwotnie na ideologiczną strategię rozwoju województwo mazowieckie chciało przeznaczyć 7
mln zł. Najprawdopodobniej środki będą mniejsze, ze względu na kłopoty finansowe województwa.za:www.radiomaryja.pl/informacje/lewicowa-strategia-kultury/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.