Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

HGW zakazała demonstracji. Za to, że chciano mówić o triumfie króla Sobieskiego pod Wiedniem!

To nie żart. Władze Warszawy zakazały demonstracji przeciwko przyjęciu uchodźców, bo miała ona na celu "pokazanie sprzeciwu wobec muzułmańskich imigrantów" oraz "przypomnienie wiktorii wiedeńskiej". Wygląda więc na to, król Jan III Sobieski, który w 1683 r. powstrzymał islamską nawałnicę pod Wiedniem, stał się w Polsce postacią zakazaną.

Stołeczny ratusz nie zgodził się na przeprowadzenie w Warszawie demonstracji przeciwko planom przyjęcia do Polski imigrantów z Syrii. Jednocześnie zezwolił na organizację przez środowiska proimigranckie wiecu "Uchodźcy mile witani".

Dlaczego Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zgodziła się na demonstrację przeciwko przyjęciu imigrantów? Oświadczenie w tej sprawie wydał wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak. Jest ono tak kuriozalne, że warto przytoczyć je w całości. Okazuje się, że sprzeciw wobec przyjęcia uchodźców jest "mową nienawiści", podobnie jak chęć przypomnienia "wiktorii wiedeńskiej"

za:niezalezna.pl/70721-hgw-zakazala-demonstracji-za-ze-chciano-mowic-o-triumfie-krola-sobieskiego-pod-wiedniem

Copyright © 2017. All Rights Reserved.