Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Wyborcza” próbuje zdyskredytować M. Kamińskiego


„Gazeta Wyborcza”, która sprzyja obecnemu układowi władzy, w kampanii wyborczej próbuje zdyskredytować wiceprezesa Prawa i Sprawiedliwości Mariusza Kamińskiego.

Dziennikarze z Czerskiej dotarli do pisemnego uzasadnienia wyroku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia, który skazał byłego szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego i jego trzech podwładnych.

Jak twierdzi gazeta, z uzasadnienia do wyroku ma wynikać, że Mariusz Kamiński za czasów rządu Prawa i Sprawiedliwości zachowywał się jak osoba stojąca ponad prawem.

Maciej Wąsik, były wiceszef CBA, zauważył, że on sam nie zdążył jeszcze zapoznać się z treścią uzasadnienia, ponieważ dopiero teraz otrzymał awizo. Jak powiedział, nie przypadkowo uzasadnienie wypływa w okresie kampanii wyborczej.

– Wyrok w naszej sprawie zapadł 30 kwietnia. Były to warunki kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Teraz mamy okres dwóch tygodni przed wyborami i pojawia się uzasadnienie z kąśliwymi kawałkami, które – tak jak czytam – nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdą. Mogę tylko tak to skomentować: to nie jest przypadek, że sąd publikuje tak mocne materiały w warunkach kampanii wyborczej – ocenił Maciej Wąsik.

Poseł Elżbieta Witek, rzecznik PiS, wyraziła oburzenie, że uzasadnienie wyroku wypłynęło do mediów zanim zapoznał się z nim Mariusz Kamiński.

– To już jest wiele miesięcy, wielokrotnie o tym mówiliśmy. Zresztą pan sędzia, który podpisał to uzasadnienie twierdził, że było tego „tak dużo”, był w międzyczasie na urlopie, sądził jeszcze inne sprawy – i stąd trwało to aż tak długo mimo tego, że zgodnie z przepisami w ciągu 14 dni takie uzasadnienie powinno być sporządzone. Nie będę komentować długości tego czasu. Jeszcze raz natomiast wyrażę nasze oburzenie sposobem, w jaki postąpiono w tym przypadku, że zamiast doręczyć najpierw uzasadnienie osobie zainteresowanej – panu posłowi Mariuszowi Kamińskiemu – dostarczono je „Gazecie Wyborczej”. Nie wiem czy innym mediom również – powiedziała Elżbieta Witek.

Sąd uznał, że Mariusz Kamiński przekroczył swoje uprawnienia przy aferze gruntowej w 2007 roku. Najprawdopodobniej polityk złoży apelację od wyroku.


za:www.radiomaryja.pl/informacje/wyborcza-probuje-zdyskredytowac-m-kaminskiego/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.