Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Wprost” przeprasza senatora Grzegorza Biereckiego

Kłamców spotkają konsekwencje – pisał w marcu w oświadczeniu senator Grzegorz Bierecki. „Wprost” pisał wtedy, że senator miał wyprowadzić kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której jest dziś właścicielem i prezesem. Dziś tygodnik przeprasza za rozpowszechnianie nieprawdziwych zarzutów i nieuprawnionych sugestii godzących w dobre imię Biereckiego.

Tygodnik oparł swoje wnioski na piśmie, które szef Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak wysłał do najważniejszych osób w państwie. Zdaniem szefa KNF, majątek wart kilkadziesiąt milionów złotych, zamiast posłużyć do ratowania SKOK-ów, wpłynął do spółki senatora Biereckiego, byłego nadzorcy systemu kas kredytowych.

Od tego zaczęła się nagonka na polityka PiS. Mainstreamowe media używały sobie w tym temacie. Przy okazji atakowani byli współpracownicy senatora Biereckiego, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, a także cały obóz patriotyczny.

Oświadczenie, które dziś publikuje „Wprost” nie pozostawia wątpliwości. Wszystkie zarzuty i sugestie sformułowane na łamach gazety są nieprawdziwe i nieuprawnione.

„Agencja Wydawniczo – Reklamowa „Wprost” Sp. z o.o. przeprasza Pana senatora Grzegorza Biereckiego, Pana prof. Dr hab. Adama Jedlińskiego oraz Pana Jarosława Biereckiego za to, że w tygodniku „Wprost” nr 11/2015 zostały rozpowszechnione nieprawdziwe zarzuty i nieuprawnione sugestie godzące w ich dobre imię, które naraziły ich na utratę zaufania.

Oświadczamy, że zawarte w tygodniku „Wprost” nr 11/2015 zarzuty i sugestie, sformułowane na podstawie pisma Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 3 marca 2015 r., iż likwidacja Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych była aferą, a Pan Grzegorz Bierecki, Pan Adam Jedliński oraz Pan Jarosław Bierecki dopuścili się przywłaszczenia środków pieniężnych, są nieuprawnione” – czytamy dziś w tygodniku „Wprost”.

Widać wyraźnie, że kreowana przez sprzyjające władzy media „afera SKOK” nigdy nie miała miejsca. Wykreowano ją na potrzeby nieczystej walki politycznej.


Kiedy tylko rozpoczęła się nagonka na mnie zapowiadałem, że będę bronił prawdy i dochodził swoich praw na drodze sądowej. Dzisiejsze oświadczenie tygodnika „Wprost” przyjmuję z satysfakcją, podtrzymując jednocześnie wcześniejsze zapowiedzi: nie pozwolę by kłamano na mój temat, nie pozwolę, by naruszano moje dobre imię, nie pozwolę, by oczerniano środowiska, z którymi jestem związany. W swoich działaniach będę konsekwentny.

Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy wspierali mnie w ostatnich miesiącach. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do mieszkańców Południowego Podlasia. Dzięki niezliczonym wyrazom sympatii i uznania, które od Państwa otrzymałem, dzięki wyrażanej wielokrotnie przez Państwa niezgodzie na kłamstwo, łatwiej było mi stawić czoła fali nienawiści i pomówień  

– powiedział senator Grzegorz Bierecki.

za:niezalezna.pl/71815-wprost-przeprasza-senatora-grzegorza-biereckiego

Copyright © 2017. All Rights Reserved.