Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rzecznik Praw Obywatelskich w obronie lobby aborcyjnego

Rzecznik Praw Obywatelskiej zwrócił się do ministra Zembali z prośbą o "pilne stworzenie mechanizmu, który pozwoli pacjentowi uzyskać informację o tym gdzie może uzyskać świadczenie zdrowotne, jeśli lekarz odmówił jego wykonania powołując się na klauzulę sumienia".

Bodnar twierdzi, że w wyniku wyroku wydanego w zeszłym tygodniu przez Trybunał Konstytucyjny ws. stosowania klauzuli sumienia, obecnie w polskim porządku prawnym nie będzie podmiotu odpowiedzialnego za wskazywanie pacjentowi innego lekarza, albo placówki, gdzie może on otrzymać potrzebne i zgodne z prawem świadczenia.

Z klauzuli sumienia korzystają lekarze, którzy nie chcą przeprowadzać aborcji. Realizacja postulatu Rzecznika Praw Obywatelskich oznaczałaby w praktyce, że pracownicy szpitala lub inne osoby musiałyby w takiej sytuacji wskazywać miejsce, gdzie można zabić nienarodzone dziecko.

Według Rzecznika, taka sytuacja jest naruszeniem gwarancji zawartych w art. 68 ust. 1 i 2 Konstytucji RP.

za:www.fronda.pl/a/rzecznik-praw-obywatelskich-kwestie-klauzuli-sumienia-nalezy-uregulowac,58505.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.