Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Norwedzy piszą o „polskim obozie koncentracyjnym”. Tamtejsza Rada Etyki Mediów nie widzi problemu


15 sierpnia na łamach norweskiej gazety „Avisa Sor-Trondelag” ukazała się recenzja filmu „Lektor”. Autorka użyła określenia „polski obóz koncentracyjny”, co wywołało reakcję ze strony polonijnego portalu ScanPress.net i polskiej ambasady. Norweska Rada Etyki Mediów jest jednak zdania, że do naruszenia standardów dziennikarstwa nie doszło!

W sprawie określenia interweniował polonijny portal i ambasada. Gazeta opublikowała zdawkowe przeprosiny za użycie „nieprecyzyjnego” określenia. Portal ScanPress.net postanowił złożyć w tej sprawie skargę do Rady Etyki Mediów. Ta zajęła się kwestią dopiero po… złożeniu odwołania.

Według Rady Etyki Mediów Norwegii gazeta zasad nie naruszyła, bo… „polski” obóz koncentracyjny oznacza jedynie, że obóz znajdował się na terenie Polski. Podobnie jak i „norweskie” oznaczać ma jedynie lokalizację na terenie Norwegii.

Taka postawa spotkała się z krytyką polskiego MSZ. Jak stwierdził minister Witold Waszczykowski, zgodnie z definicją ONZ należałoby pisać o „niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady”.

za:www.pch24.pl/norwedzy-pisza-o-polskim-obozie-koncentracyjnym--tamtejsza-rada-etyki-mediow-nie-widzi-problemu,39669,i.html#ixzz3sipSZyg1

Copyright © 2017. All Rights Reserved.