Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Komitet Obrony Demokracji – grupa otwarta? Tylko dla wybranych. Cenzura w KOD

Komitet Obrony Demokracji już od chwili powstania stał się pośmiewiskiem internautów. Na łamach portalu niezalezna.pl informowaliśmy już o kpinach internautów z całej akcji. Okazało się nawet, że w szeregi grupy na Facebooku dodano znanych dziennikarzy i ludzi mediów. Problem w tym, że część z nich nich nie wyrażała na to zgody i została dodana nieświadomie. Teraz Komitet osiągnął kolejny poziom. Zamiast demokracji, coraz częściej sięga po... cenzurę.

Jedna z czytelniczek naszego portalu szczegółowo opisała aparat cenzorski stosowany na profilach Komitetu Obrony Demokracji w mediach społecznościowych. Okazuje się, że teraz dodanie do grupy nie jest już takie proste. Administratorzy czuwają i prowadzą wnikliwą ewidencję nowych sympatyków. Wpisy, które mogą się im nie spodobać są od razu kasowane.

- To że na grupie KOD-u padają różne absurdalne sformułowania jest już dla wszystkich jasne, ale naprawdę zabawne jest, iż prowadzą oni ścisłą ewidencje członków tejże grupy. Gdy w końcu zostałam do niej dodana, napisałam wpis [jego treść zamieszczamy poniżej – przyp. red.], po 5 minutach wpis został usunięty. Ale nie tylko to jest absurdalne, zostałam również usunięta z grupy i jest ona teraz dla mnie niewidoczna. To samo powtórzyliśmy z innego konta, wpis został usunięty po 1 minucie ( !!!) a osoba, z którego konta został on napisany została wyrzucona z tej grupy – relacjonuje zaniepokojona czytelniczka portalu niezalezna.pl.

Co tak bardzo przeraziło administratorów grupy Komitetu Obrony Demokracji na Facebooku? Wygląda na to, że wpis obalający lansowaną przez polityków Platformy Obywatelskiej teorię „zamachu na Trybunał Konstytucyjny”.

„Wasza grupa to karykatura demokracji. Robicie wielki szum obawiając się powstania państwa totalitarnego, wskazujecie na łamanie prawa i konstytucji nie dostrzegając podstawowych faktów prawdziwego sposobu działania ówczesnego rządu. Żal mi was zostaliście wprowadzeni w błąd przez uciekanie się do złych źródeł informacji. Podajecie fałszywe informacje jakoby PiS upolityczniał i czynił sobie przychylną instytucję TK. Tak naprawdę jest to odkręcenie swoistego skoku na Trybunał, którego dokonał poprzedni rząd, wybierając 5, a nie 3 sędziów TK.
P.S. Wprowadzacie cenzurę i ciekawi mnie to ile czasu potrwa zanim usuniecie mnie i mój wpis z tej grupy. W przypadku mojej znajomej zajęło to 7 min., może dziś padną kolejne rekordy” - czytamy w treści wpisu, który błyskawicznie został usunięty przez Komitet Obrony Demokracji.

Okazuje się, że wewnątrz samego Komitetu wszczęto również śledztwo w poszukiwaniu... „szpiegów”, którzy przekazują dziennikarzom informacje na temat toczących się na łamach grupy dyskusji.

- Szpiedzy działają. Niejaki Rafał Ziemkiewicz na Tweet pokazuje skany naszych rozmów i się naśmiewa. Niech ten co to szpieguje idzie w siną... - alarmuje jedna z osób aktywnie udzielających się w ramach Komitetu Obrony Demokracji na Facebooku.

za:niezalezna.pl/73334-nasz-news-komitet-obrony-demokracji-grupa-otwarta-tylko-dla-wybranych-cenzura-w-kod

Copyright © 2017. All Rights Reserved.