Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Z norweskiej telewizji zniknęły „polskie obozy zagłady”

Akcja protestacyjna Reduty Dobrego Imienia przynosi kolejne efekty.
W norweskiej publicznej telewizji NRK „polskie obozy zagłady” zastąpiło sformułowanie „niemieckie obozy zagłady w okupowanej przez nazistów Polsce”.

Sformułowanie „polskie obozy koncentracyjne” jakiś czas temu pojawiło się na stronie internetowej norweskiej, publicznej telewizji NRK, w zakładce zawierającej multimedialne materiały edukacyjne dla szkół. Jeszcze kilka dni temu na tej stronie można było przeczytać, że „norwescy Żydzi byli wysłani statkiem Dunaj do niemieckich i polskich obozów zagłady/eksterminacji”. Pod wpływem działań Reduty Dobrego Imienia oraz kolejnej skargi złożonej do Norweskiej Rady Etyki Mediów (PFU) przez Scanpress.net, norweski nadawca zdecydował się zaprzestać fałszowania historii. Obecnie na stronie NRK możemy przeczytać, że „norwescy Żydzi byli wysłani statkiem Dunaj do niemieckich obozów zagłady/eksterminacji w okupowanej przez nazistów Polsce”.

Niestety nie jest to odosobniony przypadek wypaczania i zakłamywania historii przez stronę norweską. Reduta Dobrego Imienia interweniowała już wcześniej składając petycje do Norweskiej Rady Etyki Mediów w sprawie użycia przez norweską gazetę Avisa Sor-Trondelag kłamliwego sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”. Po zdawkowych przeprosinach gazety Rada uznała, że użycie sformułowania „polskie obozy koncentracyjne” jest zgodne z zasadą „dobrego obyczaju dziennikarskiego”. W wyniku stanowczego protestu Reduty i szerokiego odzewu z jakim spotkała się ta inicjatywa gromadząc ponad 40 tys. podpisów pod założoną petycją, strona norweska wreszcie dostrzegła problem. Ostatecznie Rada oświadczyła, że akceptacja przeprosin gazety nie jest tożsama z usankcjonowaniem terminu „polskie obozy koncentracyjne”.

***

Uwolnić Józia - nowe informacje

Akcja mająca na celu uwolnienie polskiego dziecka z norweskiej niewoli ma juz prawie 40 tys. popierających. Przypominamy w skrócie - Józio J. , polski obywatel jest przetrzymywany bezprawnie w Norwegii przez tamtejszy Jugendamt. Dziecko jest odseparowane od języka polskiego, religii katolickiej, prawdopodobnie ma nawrót zrehabilitowanej w Polsce niepełnosprawności.

Babcia Józia od 4 lat stara się odzyskać wnuka. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że  ojciec Józia, przebywający w Norwegii jest najprawdopodobniej szantażowany przez władze norweskie, że jeżeli nie zrzeknie się praw rodzicielskich w stosunku do Józia to zostanie deportowany z Norwegii. Sprawą zajmuje się konsul z RP w Norwegii, któremu ojciec dziecka dał pełnomocnictwa do reprezentowania przed władzami Norwegii.

Całość sprawy Józia jest na stronach Reduty rdi.org.pl - raport Działu Dokumentacji RDI oraz link do petycji do władz Norwegii o uwolnienie Józia.   Zapraszamy wszystkich do podpisywania petycji

***
Cmentarz żołnierzy polskich pod Monte Cassino zagrożony

Dochodzą nas informacje, że miasto Monte Cassino zezwoliło na budowę wesołego miasteczka na terenie bitwy pod Monte Cassino, u stóp wzgórza klasztornego. Jest to sprawa wprost niesłychana i Dział Dokumentacji RDI w tej chwili rozpoznaje sprawę. Prosimy o monitorowanie informacji w  i nadsyłanie do nas linków jeśli pojawiają się w mediach.

***


WSPOMÓŻ REDUTĘ


Nasza działalność opiera się o wolontariat i darowizny osób fizycznych.

Jeśli identyfikujesz się z celami Reduty wesprzyj nas darowizną poprzez system PayPal.

Kliknięcie w obrazek obok przeniesie Cię na strony PayPal gdzie można przekazać darowiznę.

Dziękujemy!

Można także wesprzeć Redutę poprzez wpłaty na konto bankowe

87 1090 1883 0000 0001 2254 5117

z dopiskiem “Darowizna na cele statutowe” w tytule przelewu, a także podaniem adresu mailowego


Fundacja Reduta Dobrego Imienia - Polska LIga przeciw Zniesławieniom

ul. M. Kopernika 30 lok. 537

00-950 Warszawa

tel. 502733189

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Copyright © 2017. All Rights Reserved.