Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

​Wybiórcze widzenie rzeczywistości

„Dobrano Was starannie. Ale nie jest statystycznie możliwe, żebyście wszyscy byli oszołomami, cynicznymi karierowiczami, partyjnymi robotami, bezkrytycznymi wyznawcami Prezesa. Wielu z Was już zapewne czuje, że Was oszukano, podobnie jak wyborców, że zapewniano Was o realności nierealnych obietnic, że za liderami powtarzaliście kłamstwa i wzięliście udział w oszustwie”. Pięknie powiedziane i jak ulał pasuje do czasów, gdy w Polsce rządziła koalicja PO-PSL.

Wtedy, przez osiem długich lat, można było codziennie kierować taką inwokację do posłów zapewniających Donaldowi Tuskowi władzę. Na próżno jednak, gdyż w tamtym gronie nie było gotowych postawić tamę niszczącej Polskę fali łajdactwa. Tymczasem okazuje się, że słowa te kieruje dzisiaj do parlamentarzystów… PiS-u, ledwie po kilku tygodniach od zaprzysiężenia, nie kto inny jak Jacek Żakowski. Ten zasłużony funkcjonariusz mediów przez lata nie widział bezwstydnego zawłaszczania państwa przez „lepkorączkich” kolesiów, a teraz w nowej władzy upatruje zagrożenia, którego poza nim i coraz mniej licznymi zwolennikami owych „lepkorączkich” jakoś nikt nie widzi. Jak zwykle wybiórcze widzenie rzeczywistości.

Igor Szczęsnowicz


za:niezalezna.pl/73933-wybiorcze-widzenie-rzeczywistosci

Copyright © 2017. All Rights Reserved.