Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kancelaria Prezydenta faworyzuje niemieckiego blogera?

Związany z „Gazetą Wyborczą” Paweł Wroński (który w wolnych chwilach krytykuje polską politykę na łamach bloga niemieckiego dziennika „Die Zeit”) wybrał się z Andrzejem Dudą do Kijowa. Na konferencji prasowej nie spytał jednak o kwestie relacji między Polską a Ukrainą, czy o przyszłoroczny szczyt NATO w Warszawie, w którym Ukraina ma wziąć udział. Wroński zapytał Dudę o... Trybunał Konstytucyjny i polityczną wojnę wokół niego.

Niby nic, ale sprawa oburzyła internautów i komentatorów. Niepotrzebnie. Niech sobie bloger niemieckiego dziennika pyta, o co chce. Może czegoś się dowie. Zastanawia inna rzecz. Dlaczego Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy uznała blogera prasy niemieckiej za najbardziej uprawnionego do reprezentowania polskich dziennikarzy w Kijowie? Pytanie Wrońskiego było bowiem jedynym, jakie mogło paść z tzw. „polskiej” strony.

Wojciech Mucha

za:niezalezna.pl/73977-kancelaria-prezydenta-faworyzuje-niemieckiego-blogera


***
Można na to spojrzeć również tak:  Kancelaria Prezydenta w przebiegły sposób doprowadziła do kompromitacji zarówno dziennikarza jak i jego mocodawców :-)
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.