Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Szef żydowskiej organizacji obraża Polaków we francuskiej telewizji. „Zagazowali Żydów”.

Przewodniczący Centralnego Konsystorzu Izraelskiego we Francji Joël Mergui powiedział w programie “Le Grand Décryptage” francuskiej telewizji I-Télé (nalezącej do grupy Canal+), że „Polacy zagazowali Żydów”.

Tematem debaty, która odbyła się 6 stycznia i w której uczestniczył również rzecznik episkopatu Francji ks. Olivier Ribadeau Dumas oraz wiceprzewodniczący Francuskiej Rady Kultu Muzułmańskiego Chems-Eddine Hafiz, były zamachy w Paryżu oraz pytanie, czy można za nie obwinić religię. W skrócie: czy to idea Boga zabiła młodych ludzi zebranych 13 listopada ub. r. w Bataclanie.

Gdy przyszła kolei na Joëla Mergui ten uznał za konieczne podkreślić, że „Żydzi nigdy nikogo nie skrzywdzili w imię Boga i wiary”.

To nas mordowano

—zaznaczył. Gdzie? Oczywiście w ..Polsce.

Teraz chciałbym […] przypomnieć, że Żydzi przeszli przez historię doznając rożnego rodzaju nienawiści, rożnego rodzaju masakr. I że w imię Judaizmu wspólnota Żydowska nigdy nie powstała ani żeby zniszczyć Hiszpanię, która ich wypędziła, ani Polskę, która ich zagazowała

—powiedział szef Centralnego Konsystorzu Izraelskiego w Francji. Ani prowadzący program Olivier Galzi, ani też pozostali goście nie zareagowali na te słowa. Audycja toczyła się normalnie dalej.

Na portalu citizengo.pl powstała petycja w formie listu otwartego, w którym jego autorzy domagają się przeprosin i sprostowania od Joëla Mergui.

Wobec haniebnych słów wypowiedzianych przez Pana Joël Mergui żądamy oficjalnych przeprosin! Holokaust to zbrodnia Niemiecka, która odbyła się częściowo na terenach polskich, okupowanych przez Niemiecką Trzecią Rzeszę. Przypominamy również, że w Polsce nie było żadnej oficjalnej kolaboracji ani na poziomie politycznym ani ekonomicznym

—głosi petycja.

Zobacz nagranie z audycji (haniebne słowa o Polsce padają w 12 minucie):

Kłamstwo prawdą zwyciężaj!

Historie sprawiedliwych Polaków: „Polacy ratujący Żydów. Historie niezwykłe”.

Tę wyjątkową książkę można kupić w naszej portalowej księgarni „wSklepiku.pl”. Polecamy!

za: http://wpolityce.pl/historia/278132-szef-zydowskiej-organizacji-obraza-polakow-we-francuskiej-telewizji-zagazowali-zydow-zobacz-wideo

Copyright © 2017. All Rights Reserved.