Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Związki partnerskie i rodziny jednopłciowe adoptujące dzieci – „tęczowe” pomysły lidera KOD

„Dlaczego jakiś kodeks miałby zabraniać zawarcia związku dwóm dorosłym osobom niezależnie od płci? Nie widzę powodów, żeby z tym walczyć” – deklaruje w rozmowie z Robertem Mazurkiem, lider Komitetu Obrony Demokracji, Mateusz Kijowski.
Obrońca demokracji w rozmowie z „Rzeczpospolitą” pytany o tzw. związki partnerskie podkreśla, że nie rozumie „dlaczego jakiś kodeks miałby zabraniać zawarcia związku dwóm dorosłym osobom niezależnie od płci. Nie widzę powodów, żeby z tym walczyć. A dzieci? Już dziś wiele jest wychowywanych w rodzinach jednopłciowych i prawo powinno to dopuszczać”.

Lider KOD dzieli się także z czytelnikami swoimi refleksjami na temat polskiego Kościoła: „[..]do kościoła przestałem chodzić trzy i pół roku temu. Polski Kościół zajął się polityką, sferą materialną i odszedł od tego, co jest najważniejsze w chrześcijaństwie, czyli miłości bliźniego, od ludzi. Gdy słyszę antysemickie, ksenofobiczne wypowiedzi, to trudno powiedzieć, że ma to związek z chrześcijaństwem”.

Kijowski nie omieszkał zadeklarować swego uznania dla rządów PO. – Mimo wszelkich zastrzeżeń uważa, że trudno byłoby wykazać, że któryś inny rząd niż ekipa Platformy osiągnął lepsze wyniki w budowaniu sukcesu Polski i jej międzynarodowej pozycji”. Ludowy trybun nie ma także wątpliwości kto był najlepszym prezydentem Polski „W moim przekonaniu Bronisław Komorowski” – mówi Kijowski.

Samozwańczy obrońca demokracji przyznaje, że w rozmowie z brytyjskim „Guardianem” namawiał USA i Unię do zainteresowania się sytuacją w Polsce. Jego zdaniem „daleko stąd do wzywania na pomoc” – jak sugeruje pytający Kijowskiego, Robert Mazurek.

Kijowski „dał się złapać” na dziennikarską prowokację Mazurka obnażającą prawdziwe intencję lidera KOD. W zdecydowanych słowach skrytykował - zacytowaną przez dziennikarza „Rzepy” - medialną ustawę obowiązującą w… Królestwie Hiszpanii. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że uznał ją za „pisowską”.

Całkowicie humorystycznie brzmi także odpowiedź Kijowskiego na pytanie o milczenie w sprawie przygotowanej przez PO ustawy o podsłuchach: „Nie protestowałem, bo nie wpadłem na taki pomysł i tyle…”

za:www.pch24.pl/zwiazki-partnerskie-i-rodziny-jednoplciowe-adoptujace-dzieci---teczowe-pomysly-lidera-kod,40619,i.html#ixzz3xLVtsQtD

Copyright © 2017. All Rights Reserved.