Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

PO-Nowoczesna doniosła na Polskę do lobby żydowskiego w USA?O polskiej "aferze" wokół Trybunału Konstytucyjnego Ameryka mówi tak: – Równowaga instytucji, czyli „check and balance", to fundamentalny element demokracji. Musi być przestrzegany – mówią „Rzeczpospolitej" proszące o zachowanie anonimowości źródła rządowe w Waszyngtonie. Kto jest tym anonimowym źródłem w Ameryce?

Do tej pory USA wstrzemięźliwie odnosiły się do sytuacji politycznej w Polsce. Jedynie 30 grudnia rzecznik Departamentu Stanu Mark Toner przyznał TVN 24: „Zadaliśmy polskiemu rządowi pytania dotyczące działań legislacyjnych wokół Trybunału Konstytucyjnego. Będziemy kontynuować rozmowę na ten temat".

Od tamtego czasu cisza. Czyżby po wywołaniu burzy w Strasburgu przez KOD-owców, PO i innych obrońców"demokracji", Panowie Petru-Kijowski-Schetyna zawitali do USA prosząc np. lobby żydowskie o pomoc dla ucięmiężonego narodu polskiego przez rząd Beaty Szydło?

Ciekawe jest owe anonimowe źródło, na które powołuje się "Rzeczpospolita", której w sukurs przyszła Interia.pl robiąc duży artykuł pt. USA naciskają na Polskę. "W naszym interesie jest przestrzegać zasad". W artykule możemy przeczytać, że Ameryka, podobnie jak Unia Europejska bierze się za Polskę. I tak np. amerykanista Tomasz Płudowski mówi: - Z punku widzenia Waszyngtonu najważniejszą zasadą jest trójpodział władzy - na wykonawczą, sądowniczą i ustawodawczą. To jest fundament ustroju i dlatego tłumaczenie, że skoro wygraliśmy wybory, to możemy robić wszystko, dla Amerykanów jest nie do przyjęcia (...) Nawet lepiej jest, jeśli któraś z pozostałych władz jest w rękach innej partii, bo to gwarantuje działanie zasady "check and balance". Owszem, różne ośrodki władzy w Stanach Zjednoczonych równoważą się i wzajemnie kontrolują na zasadach odmiennych od tych, które obowiązują w Polsce, ale sama zasada jest zabezpieczeniem. Chodzi o powstrzymanie "tyranii większości" i tak to zostało ujęte ponad 200 lat temu ". Każdy widzi, że mamy do czynienia z zastraszaniem Polski na podstawie anonimowych źródeł. Niestety jedno jest pewne, Nowoczesna wespół z Platformą Obywatelską i "Gazetą Wyborczą" mają interes w tym, by Amerykanie zareagowali na to, co dzieje się w Polsce. I niewątpliwie są środowiska w USA, które wyznają podobną ideologię co polski KOD.

Chociaż są i takie głosy odnośnie wrzasku KOD-owców: - Demokracja w Polsce nie jest zagrożona, polskie społeczeństwo jest zbyt przywiązane do wolności, aby do tego dopuścić. Porównywanie polskiej sytuacji z Węgrami czy Turcją nie ma sensu. Należy koncentrować się na punktowym rozwiązaniu spornych problemów, a nie odwoływać się do przesadnych opisów, które niewiele mówią – twierdzą źródła rządowe w Waszyngtonie.

Na pewno jeszcze nie jeden raz będziemy świadkami tego, że niektórzy "Polacy" będą próbowali za wszelką cenę podburzyć inne kraje przeciwko obecnemu rządowi. Dzisiejsza opozycja jest po prostu groteskowa i śmieszna.

za:www.fronda.pl/a/po-nowoczesna-doniosla-na-polske-do-lobby-zydowskiego-w-usa-1,65287.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.