Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

KOD-owcom przeszkadza krzyż jagielloński!

Złożyli doniesienie za flagi w oknach biura Marka Jurka
Podczas piątkowej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji w Poznaniu, organizatorzy protestu poskarżyli się na młodych ludzi, którzy w oknach biura europosła Marka Jurka wywiesili flagi z krzyżami jagiellońskimi. „Obrońcom demokracji” symbol ten się nie spodobał, bo miał zakłócić demonstrację.


O zdarzeniu poinformowało Radio Merkury. W piątek w Poznaniu aktywiści KOD zorganizowali manifestację. Odbywała się ona na placu Wolności, w sąsiedztwie biura poselskiego Marka Jurka. „Policjanci wylegitymowali młodych ludzi, którzy wywiesili w oknach flagi z krzyżami jagiellońskimi. To logo partii Marka Jurka” – poinformowała rozgłośnia.


Rzecznik poznańskiej policji Andrzej Borowiak przyznał, że interwencja funkcjonariuszy w biurze posła była związana z zawiadomieniem od organizatorów manifestacji KOD. Rzekomo flagi z krzyżem miały zakłócać demonstrację.


Interwencją policji zaskoczeni byli pracownicy biura. Szczególnie, że zdarzenie miało miejsce w dniu obchodów jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. W tym dniu w Poznaniu odbyło się uroczyste Zgromadzenie Narodowe. – Trudno, żebyśmy się tłumaczyli, że pojawiły się flagi z krzyżem w okazji tego jubileuszu – mówił Bogusław Kiernicki z biura europosła.

za :www.pch24.pl/kod-owcom-przeszkadza-krzyz-jagiellonski--zlozyli-doniesienie-za-flagi-w-oknach-biura-marka-jurka,42712,i.html#ixzz46Ns6cpCE


***

Przeszkadzają krzyże?... Satanizm?...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.