Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ekologiczna błazenada

Po raz kolejny ekolodzy mnie zaskoczyli. Po tym, jak jeszcze w zeszłym tygodniu apelowali o rozszerzenie Parku Narodowego na całą Puszczę Białowieską, dziś sprzeciwiają się decyzji leśników, którzy zakazali działań i wstępu do określonych części lasu, tzw. obszarów referencyjnych.

Zastanawiam się, o co naprawdę chodzi. Gdyby ekolodzy byli konsekwentni w swojej ideologii, powinni się bardzo cieszyć. Oto bowiem puszcza będzie się zapuszczała. Bez tych wrednych leśników, grzybiarzy, zbieraczy jagód, bartników, myśliwych, a także turystów. Ręce powinny im się same składać do oklasków.

Tyle tylko, że im o przyrodę nie chodzi. Dziś widać wyraźnie, że celem jest stworzenie prywatnego folwarku naukowo-ekologicznego, gdzie będą mogli sobie do woli ustalać zasady i z którego będą mogli korzystać. Przecież nie chodzi im o to, by człowieka w puszczy w ogóle nie było, ale żeby był ten, którego wskażą sami ekolodzy. Nie po to kupowali domy w puszczy, by się ostatecznie dla dobra przyrody wyprowadzać.

Jak na dłoni widać, że wszystkie te ekologiczne argumenty o rafie koralowej to błazenada, w której chodzi jedynie o interes. Szkoda, że tym razem z powodu ideologii cierpi przyroda.

Jacek Liziniewicz

za:niezalezna.pl/79316-ekologiczna-blazenada

Copyright © 2017. All Rights Reserved.