Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Aktywistom przeszkadza krzyż

Krzyż wiszący w stołecznych urzędach nie podoba się lewicowym aktywistom oraz radnym Platformy Obywatelskiej. Czy tak, jak w niektórych krajach Europy Zachodniej , chrześcijanie zostaną sprowadzeni do roli obywateli drugiej kategorii?


Krzyż powieszony w sali obrad Rady Dzielnicy Śródmieście z okazji rocznicy chrztu Polski wyraźnie przeszkadza Janowi Śpiewakowi ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. Krzyż, symbol nie tylko religijny, ale też narodowy, związany z historią Polski, ma łamać polską konstytucję:

„Z jakiego powodu i w jakim trybie krzyż znalazł się na ścianie urzędu? Łamie to konstytucyjną zasadę bezstronności w sprawach światopoglądowych i religijnych. Urząd Dzielnicy Śródmieście powinien być miejscem, gdzie wszyscy mieszkańcy mogą czuć się komfortowo” – napisał Śpiewak w interpelacji.


Jego protest skwapliwie opisała „Gazeta Stołeczna”, krzyże w dzielnicowych urzędach określając mianem „kontrowersyjnych”. Wątpliwości co do krzyża w miejscu publicznym wyrażają też cytowani przez gazetę radni Platformy Obywatelskiej.

Krzyż z miejsc publicznych usuwany jest w niektórych krajach Unii Europejskiej oraz w liberalnych stanach USA. Zamiast świąt Bożego Narodzenia mamy tam „Zimowy odpoczynek”, a zakazane są słowa takie jak „mama” i „tata”.

za:niezalezna.pl/79532-aktywistom-przeszkadza-krzyz

Copyright © 2017. All Rights Reserved.