Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Przed sąd za profanację Ciała Chrystusa

Uczeń gimnazjum z Jasła w województwie podkarpackim odpowie przed sądem za obrazę uczuć religijnych. W trakcie mszy św. po przyjęciu komunii świętej wypluł ją na podłogę kościoła.

Profanacja miała mieć miejsce w kościele ojców Franciszkanów w Jaśle. Trzech nastolatków przyjęło komunię świętą. Wyszli ze świątyni. Poszedł za nimi ksiądz. Przy wyjściu oraz przed wejściem do kościoła znalazł na ziemi hostię. Wezwał policję.

Jeden z zatrzymanych uczniów został przesłuchany i przyznał się do winy. Usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych.

Teraz materiały trafią do sądu rodzinnego. Do niego będzie należeć decyzja o możliwej karze

–  powiedział przypuszcza Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy policji w Jaśle.

Za obrazę uczuć religijnych osoba pełnoletnia może zostać ukarana maksymalnie karą dwóch lat pozbawienia wolności.

Za profanację ciała Chrystusa (konsekrowana hostia) według kodeksu prawa kanonicznego Kościoła katolickiego grozi ekskomunika.

za:niezalezna.pl/79616-przed-sad-za-profanacje-ciala-chrystusa

Copyright © 2017. All Rights Reserved.