Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Prześladowania chrześcijan w Wietnamie

Komunistyczne władze Wietnamu coraz bardziej drastycznymi metodami zwalczają chrześcijaństwo, sekują obywateli wyznających wiarę w Jezusa Chrystusa, niszczą światynie, symbole. Dochodzi do przejmowania własności kościołów, uwięzień, pobić. Media niemal codziennie przekazują nam sygnały o antychrześcijanskiej ofensywie, równiez w tym kraju. Nie możemy milczeć.Telefonujemy, ślemy e-maile. Protestujemy. Mamy sygnał, że ZG KSD również właczy się, ujmując problem całościowo.

***


Embassy of the Republic of Vietnam
To my surprise I have taken an information on some persecutions of some groups of Christians in the Republic of Vietnam. That even is for me quite incomprehensible and unaccountable because the people of Vietnam was a long time also in the fix, suffering much nuisance. Therefore a notion of the broad-mindedness should be very known and kept in the society and administration. I want to trust that I shall not have no more opportunity to hear about such the things.
Faithfully yours, Prof. Dr. Tadeusz Gerstenkorn, Łódź, Poland

 

 

Prześladowania chrześcijan w Wietnamie

Z głębokim bólem przyjęliśmy informacje o niepokojących wydarzeniach, które stanowią często zaplanowane, czasem nawet krwawe, prześladowania chrześcijan w różnych rejonach Afryki i Azji ( nie wykluczając pewnych posunięć dyskryminacyjnych także w Europie). Ostatnio nasiliły się one w Wietnamie. Jest to o tyle niezrozumiałe, że naród wietnamski sam doznał w minionych niedawno latach wielu krzywd spowodowanych wojną i brakiem zrozumienia dla różnorodności postaw i obyczajów cywilizacyjnych. Pragnieniem naszym jest, aby ludy różnych ras, kultur i religii mogły żyć w spokoju, w tolerowaniu postaw religijnych i obyczajowych. Mamy nadzieję, że społeczeństwa z różnych stron świata, różnych kultur i religii wpłyną przez swe apele do narodów, ludów i państw, w których zaznaczają się prześladowania na tle religijnym lub obyczajowym na zmianę tych przykrych wydarzeń, ubliżających życiu społeczeństw XXI wieku, i każdy człowiek będzie mógł uzewnętrzniać swoje poglądy religijne bez obawy utraty swego mienia, zdrowia lub życia.
Zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, do instytucji społecznych i religijnych, do polityków i rządów o pilne reagowanie na niezwykle smutne wydarzenia. Solidarna postawa może zmienić zło na dobro i pokój we wszystkich rejonach naszego globu.

Członkowie Oddziału Łódzkiego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy
prof. dr hab.Tadeusz Gerstenkorn
Beata Janicka
Jan Szałowski
Krzysztof Nagrodzki

Copyright © 2017. All Rights Reserved.