Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Bez wiedzy i zgody rodziców! Będą wyciągnięte konsekwencje za wciąganie dzieci w polityczną hucpę opozycji


Wizytatorzy Małopolskiego Kuratorium Oświaty zbadali skandal związany ze „spędzeniem dzieci z Dobczyc” na polityczną imprezę pt. „Tour de Konstytucja”. Wynik ich kontroli budzi przerażenie – pisze portal wpolityce.pl.


Nauczyciele, którzy przyprowadzili cztery klasy ze szkoły podstawowej w Dobczycach na spotkanie organizowane przez KOD, „Strajk Kobiet”, Adama Bodnara i stowarzyszenia sędziowskie „Iustitia”, zrobili to bez wiedzy rodziców i bez ich zgody na rejestrowanie przebiegu spotkania – ustaliła Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak.

Po wydarzeniu w sieci znalazły się nagrania z wizerunkiem dzieci, które organizatorzy wykorzystali do celów propagandowych.

Jak powiedziała Nowak propozycję udziału w wydarzeniu wysunęła jedna z nauczycielek, a dyrektor szkoły wyraziła zgodę. Do pomysłu włączyły się dwie kolejne nauczycielki klas ósmych oraz jednej klasy piątej.

– Dyrektor szkoły tłumaczyła, że uczestnictwo dzieci z klasy piątej wynikało z faktu, że w wydarzeniu chciał brać udział nauczyciel tej klasy. Szokuje beztroska wobec dzieci – powiedziała kurator.

Jak wynika z ustaleń, wychowawcy nie zakończyli spotkania z działaczami politycznymi nawet wówczas, gdy przekonywano dzieci, że walka z turystyką aborcyjną jest niezgodna z konstytucją.

– Zawsze apeluję do nauczycieli, że nawet jeśli uczestniczą wraz z uczniami w jakimś wydarzeniu, to po pojawieniu się w trakcie jego trwania treści nieodpowiednich dla uczniów, nauczyciele powinni natychmiast przerwać takie spotkanie. Takiej reakcji nie było – podkreśliła Barbara Nowak. Jej zdaniem „nauczyciele wydawali się być nawet zadowoleni z faktu, że uczestniczą w politycznym mitingu wraz z dziećmi”.

„Dyrektor Szkoły będzie miał 7 dni, by odnieść się do ustaleń wizytatorów oświaty. Sprawa trafi do komisji dyscyplinarnej, która będzie wyjaśniała sprawę, a następnie będzie mogła ukarać tak dyrektor szkoły, jak i nauczycieli” – zauważa portal wPolityce.pl.

Wyjaśnień w tej sprawie domaga się również burmistrz Dobczyc Tomasz Suś, który stanowczo stwierdził, że nie zapraszał do udziału młodzieży w spotkaniu „Tour de Konstytucja” i nie wydawał poleceń w tej sprawie.
pch24.pl
za:pch24.pl/bez-wiedzy-i-zgody-rodzicow-beda-wyciagniete-konsekwencje-za-wciaganie-dzieci-w-polityczna-hucpe-opozycji/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.