Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

"Margot" stanie przed sądem. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko aktywiście LGBT Michałowi Sz. ps. Margot.


 O sprawie donosi portal TVP.Info, który potwierdził tę informację u rzeczniczki warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Aleksandry Skrzyniarz. W rozmowie z serwisem poinformowała ona, że akt oskarżenia skierowany został do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie 10 czerwca.

Brutalny atak na działacza pro-life i zniszczenie mienia

Wiadomo, że sprawa ma związek z wydarzeniami z czerwca ubiegłego roku. Michałowi Sz. zarzuca się popełnienie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro life oraz niszczeniu mienia należącego do fundacji pro-life.

Czyny zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności

Jak poinformowała prokurator, Michał Sz. został oskarżony o to, że 27 czerwca 2020 r. w Warszawie przy ul. Wilczej brał udział w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuścili się gwałtownego zamachu na dwóch mężczyzn oraz mienie w postaci samochodu należącego do fundacji. W toku śledztwa ustalono, że mężczyzna dokonał uszkodzenia wspomnianego samochodu poprzez przebicie dwóch opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, uszkodzenie kamery cofania.

Michałowi Sz. za czyny zawarte w akcie oskarżenia grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Przypomnijmy, że po ubiegłorocznych incydentach, Michał Sz. vel Małgorzata "Margot" Sz. został aresztowany na 2 miesiące. W połowie lipca zgodnie z decyzją sądu, wobec Sz. zastosowano policyjny dozór i poręczenie majątkowe w kwocie 7 tys. zł.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.